banner815
Flaş Haber
Kapat

Özel Sağlık Merkezinde Skandal İddialar

Adana'da özel bir sağlık kuruluşunda skandal iddialar bomba etkisi yaratıyor.

02 Ekim 2017 Pazartesi 22:53
Özel Sağlık Merkezinde Skandal İddialar
banner812
1- Sarıçam'da, Batıkent Tıp Merkezinin bodrum katında, projede 'sığınak' olarak gösterilen bir yer var. Bu alan işletmenin sahibi, Eczacı Burak Atçıoğlu tarafından uzunca bir süreden beri, fizik tedavi ve görüntüleme ünitesi olarak çalıştırılıyor.

Diyelim ki, olağanüstü bir durumda, sığınaklara inilmesi gerekti, çalışanlar, hastalar, hasta yakınları rontgen cihazlarının içine mi girip saklanacak.?
Bilen birisi beni aydınlatsın; 'bu durum belediye ruhsat yönetmeliği'ne ve ayrıca, Sağlık Bakanlığı mevzuat hükümlerine uygun mu?' 'Uygundur' deniyorsa özür dileyerek sözümü geri alıyorum...
Aksi durumda, Batıkent Tıp Merkezi bugüne kadar hangi gerekçe ile idare edildi/ediliyor, diye soruyorum, lütfen cevap versinler. 

2- Ayrıca, 'Tıp Merkezi' müştemilatı yanında, bir 'eczane' ve bir de 'Optik' (Gözlükçü) dükkanının varlığından bahsediliyor. Sağlığa hitap eden üç işletmenin aynı parsel içinde 'farklı isim ve unvanlarda ruhsatlandırılması' yasalara uygun mudur?

3- Önceki dönem Sarıçam İlçe Belediyesi yetkililerinin bilgisi dahilinde olduğuna dair, akıllara durgunluk veren bir iddiadan bahsediliyor. Buna göre, Batıkent Tıp Merkezi müştemilatı içerisinde bir inşaat süreci yaşandı.

Dönemin Belediye Başkanı Ahmet Zenbilci'nin talimatı ile bu süreç inşaatın hormonlu olduğu gerekçesi ile kesintiye uğratıldı. Mühür belediye ilgililerince daha sonra hiç bir gerekçe gösterilmeden söküldü, sonrasında inşaat gece gündüz çalışılarak süratle bitirildi.

4- İnşaat mühürlendikten sonra, önceki dönem ilçe belediyesine 10 bin TL.lik 'parke taşı' hediyesine ilişkin iddialar da cabası.. 
Zurnanın zırt dediği yer tam da bu noktada: İddiaya göre, 'Parke taşına 10 bin lira ödeniyor fakat, 80 bin liralık fatura tanzim ettiriliyor. Ardından da, bu miktar fatura belediyenin 'amme hizmetlerine amade kılınıyor.'

Geçmiş zamanda yaşanan bu olayı kulağımıza fısıldayanlar, 'önceki dönemin hesaplarına girsinler daha ne sürprizlerle karşılaşırlar, Allah bilir' diyorlar.

5- Kafam karıncalanıyor, 'parke taşı alışverişi ile inşaata izin süreci arasında bir bağlantı olabilir mi' diye deli sorular aklımı kurcalıyor.

Sıra, yeşil alandan bozma otopark iddiasına da gelecek, az sabır!
Bundan sonraki bomba iddialar sırasını savsın da...
Son Güncelleme: 18.10.2017 20:22
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner776

banner817

google.com, pub-7197687656137963, DIRECT, f08c47fec0942fa0