banner815
Flaş Haber
Kapat

Pembe Radyo’da medya ayrımcılığı konuşuldu

Pembe Radyo’da medya ayrımcılığı konuşuldu.

28 Nisan 2020 Salı 04:37
Pembe Radyo’da medya ayrımcılığı konuşuldu
banner812

Deneyimli gazeteci-radyocu K. Yalçın Göl’ün Genel Yayın Yönetmenliğini yaptığı Radyo Pembe spordan sonra haberde de fark yaratmaya devam ediyor..

Salı günleri saat 9:49’da yayınlanan Çukurova’daki gelişmelerin en ince detaylarıyla değerlendirildiği, tecrübeli gazeteciler Güney Gündemi Gazetesi’nden İsmet Tanlı ile Artı Haber Gazetesi’nden Kamil Yalçın Göl’ün yer aldıkları  “ÇUKUROVA’DA GÜNDEM” isimli programa Çukurova İnternet Gazetecileri Derneği (ÇİGDER)Başkanı Azmi Ertan ile Adanus Gazetesi İmtiyaz Sahibi Dursun Dağtekin konuk oldular..

Adana’da Yüreğir Belediyesi ile Seyhan Belediyesi’nin yerel medyada ayrım yapmadan gazete, televizyon ve internet medyasına verdiği desteğin, başta Adana Büyükşehir Belediyesi olmak üzere tüm belediyelere örnek olması gerektiği konuşuldu..

BELEDİYELER GAZETE AYRIMI YAPMAMALI

Koronavirüs Salgınından olumsuz etkilenen gazetelere ayrım yapmaksızın destek verilmesinin gerektiğini belirten Adanus Gazetesi İmtiyaz Sahibi Dursun Dağtekin, “Yerel gazeteleri günlük ya da aylık diye ayrıştırmak son derece yanlış ve tehlikeli bir yaklaşımdır. Bir gazetede emek ve çalışma varsa o gazetenin günlük ya da haftalık veya aylık olması hiç önemli değildir. Emeğe mutlaka saygı duymalı ve destek verilmelidir. CHP’li Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın sadece günlük gazetelere destek vererek diğer medya organlarını unutması son derece yanlıştır..

Öte yandan görevden alınan eski başkan Kadir Aydar’ın Adana gazetelerine ısrarla ödemediği abone borcunu, yeni seçilen CHP’li kadın belediye başkanı  Hülya Erdem’in de 16 aydır hala ödemeyerek ayrımcılığa devam etmesi düşündürücüdür” diye konuştu..

ÇGC'nin Protokol listesi sansür niteliğindedir

Adana’da yerel medya denildiği zaman değerlendirmeye sadece 13 tane günlük gazetenin alınmasının son derece yanlış olduğunu söyleyen Çukurova İnternet Gazetecileri Derneği (ÇİGDER)Başkanı Azmi Ertan, “haftalık, 15 günlük, aylık, 2 aylık gazetelerin yanında internet medyası ile tv ve radyoların yok sayılmaları çağdışı bir uygulamadır. Yerel medya hepsi ile bir bütündür, hiçbir yayın organı diğerinden güçlü değildir. Yerel medyada ayrımcılık yaparak yandaş medya yaratma düşüncesi her zaman olumsuz tepki vermiştir. Belediyelerimiz ayrımcılık yapmadan eşit mesafede olmalıdır. Ayrıca Çukurova Gazeteciler Cemiyeti'nin protokol listesi sansür niteliğindedir. ÇGC, Anayasasının teminat altına aldığı basın özgürlüğüne 'protokol listesi' düzenlemesi ile darbe vurmaktadır, maddi zorluklar ile boğuşan gazete sahiplerini bu yolla baskı altında tutmaktadır" şeklinde konuştu..

Programda gündemdeki gelişmeler detaylarıyla konuşulurken, dinleyiciler 0552 719 09 49 WhatsApp hattına soru ve eleştirilerini ilettiler..

Son Güncelleme: 28.04.2020 04:48
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner816

google.com, pub-7197687656137963, DIRECT, f08c47fec0942fa0