banner815

Sağlık Sen seçimlerinde 'Tehdit' skandalı

Sağlık-Sen seçimlerine müdahale etmek isteyen kişilerin oyununun bozulduğu öne sürüldü.

28 Aralık 2018 Cuma 19:41
Sağlık Sen seçimlerinde 'Tehdit' skandalı
banner812
Sağlık-Sen delege seçimlerine müdahale etmek isteyen kişilerin oyununun bozulduğu öne sürüldü.

Çukurova Devlet Hastanesinde cuma günü (bugün) gerçekleşecek olan delege seçimlerinde 'provokasyon' amacıyla oy kullanma stantlarına getirilen, 'üye' sıfatı taşımayan kişilerin sandık mahallinden uzaklaştırıldığı, bu kişilerin sandık başkanını tehdit etmesi üzerine ise delege seçiminin iptal edildiği bildirildi.

Olay üzerine, Sağlık Sen Adana Şube yönetimi tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:
"Çukurova Devlet Hastanesi delegasyon seçimleri bir takım kişilerin seçim alanına devlet memuru sıfatı olmayan akrabalarını getirmesi, bu kişilerin sandık başkanını tehdit etmesi üzerine iptal edilmiştir. Bekir Nennioğlu'nun 'Kozan Seçimlerinde de açıkça  söylediği gibi' 'sendika tüzüğünü tanımıyorum' sözleri burada bir kez daha teyit edilmiştir. Nennioğlu, sendika tüzüğümüzde yer almayan sıfatları meçhul gözlemci yerleştirilmesinde ısrar etmesi kabuil edilemez. Buna rağmen bu kişilerin varlığına hoşgörü ile yaklaşılmıştır. Sandık başkanımızın yine aynı kişiler tarafından tehdit edilmesi üzerine, ise, seçim kaybetme psikolojisine giren Bekir Nennioğlu ve ekibinin bir oyunu olduğu bilinciyle, ÇDH seçimleri ileri bir tarihe ertelenmiştir."
TÜZÜK TANIMAYAN İHRAÇ EDİLSİN
Sendikal çevreler, sendika tüzüğünü tanımadığını ifade eden üyelerin kim olduğuna bakılmaksızın ihraç talebiyle disiplin kuruluna sevk edilmesi gerektiğini, bunun için Sağlık Sen Adana Şube yönetiminin derhal harekete geçmesi gerektiğine işaret ettiler."
Son Güncelleme: 07.01.2019 11:19
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
sağlık memuru 2018-12-31 09:18:16

sayın editör sendika tüzüğüne göre aday olan tarafın seçimi yapması içerde 6 tane gözlemci bulundurmasına diğer tarafın bir gözlemcisini bile içeri almaması hangi hukuka uygun bunuda yazarmısın.istediği gibi içerde hile yapar o zaman.tarafsız kişilerin seçimi yapması gerekiyor.

banner782

banner817

google.com, pub-7197687656137963, DIRECT, f08c47fec0942fa0