banner776

Şehirde Yatırım var da Biz mi Görmüyoruz?

Milliyetçi Hareket Partisi Adana milletvekili Ali Halaman, "Şehire 1 milyar dolarlık yapan yatırımcı varsa kölesi olurum, hani yatırım var mı?" dedi.

21 Mayıs 2012 Pazartesi 23:40
Şehirde Yatırım var da Biz mi Görmüyoruz?

Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, "Türkiye'ye bir 1 milyar dolar yatırım yapan bir firma var, yer bulunursa o firmayı Adana'ya yönlendiririm" demişti.

Halaman, vergi ödül törenleri sırasında Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan'a tepkisinin teşvik verilen bölgeler konusunda olduğunu söyledi.

Halaman, "Türkiye iyi yönetilmiyor, her gittiğim yerde işsizlikten yakınanlarla karşılaşıyorum. İktisadi ve sosyal hayat bitmiştir. Şimdiye kadar tasarruf ettiğini İzmir escort söyleyen bir vatandaş görmedim. Herkes kredi kartlarından, işsizlikten, adaletsizlikten, belirsizlikten yakınıyor" diye konuştu.

Halaman, Türkiye'de üretim yapılmadığını, genellikte Uzakdoğu'dan yapılan ithalatla satış yapan büyük marketler olduğuna dikkat çekti.

Ülkede dolaylı vergilerin fazla olduğunu herkesin bildiğini ileri süren Halaman, ancak Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in rakamsal ifadelerinde bunların aşağı çekilmiş halinin göze çarptığını anlattı.

Adana'da 10 yılda kamu yatırımlarının azaldığını, kamuya ait fabrikaların kapatıldığını kaydeden Ali Halaman, Yumurtalık ve Karataş'a yatırım yapılmadığını, dünyanın en ünlü limanına Rotherdam olacak denilen Ceyhan'da da hiçbir çalışmanın başlatılmadığına dikkat çekti.

Halaman, vergi ödülü alanlar arasında kardeşinin de olduğunu hatırlatarak, "Benim kardeşim gübre satıcısı. Gübreci vergi rekortmeni olur mu?" diye sordu.

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
TÜMÜ Yazarlar
Hava Durumu
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner671