banner610
banner805

Seyhan Belediyesinden eğitime "boya" katkısı

SEYHAN BELEDİYESİ, KURDUĞU BOYA ATÖLYESİNDE KENDİ İMKANLARIYLA ÜRETTİĞİ BOYAYI, BELEDİYE İHTİYAÇLARININ YANI SIRA KAMUSAL ALANLAR İÇİN KULLANMAYA DEVAM EDİYOR. BELEDİYE, EĞİTİMİN YENİDEN BAŞLAYACAK OLMASININ GÜNDEME GELMESİYLE BİRLİKTE TALEPTE BULUNAN OKULLARIN YÖNETİCİLERİNE BAKIM VE ONARIMDA KULLANILMAK ÜZERE KENDİ ÜRETİMİ OLAN 13 TON BOYA TELSİM ETTİ.

20 Eylül 2020 Pazar 09:30
Seyhan Belediyesinden eğitime "boya" katkısı

Seyhan Belediyesi, kurduğu boya atölyesinde kendi imkanlarıyla ürettiği boyayı, belediye ihtiyaçlarının yanı sıra kamusal alanlar için kullanmaya devam ediyor. Belediye, eğitimin yeniden başlayacak olmasının gündeme gelmesiyle birlikte talepte bulunan okulların yöneticilerine bakım ve onarımda kullanılmak üzere kendi üretimi olan 13 ton boya telsim etti.

Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay’ın talimatıyla yapılan çalışmalarda devlet okulları için kamusal renkler özelinde üretim yapılarak boyalar, ilgililere teslim edildi. Yaklaşık 13 ton boya, 650 kova içinde talep edilen renk ve kilogramda okul yöneticilerine verildi.

Seyhan Belediyesinin boya katkısıyla ihtiyaç duyulan okullar renklendirildi.

Başkan Akif Kemal Akay, daha önce de Seyhan Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile “Senin Rengin” projesinde yer aldıklarını hatırlatarak, "Sorumluluk alanımız içinde bulunan Milli Eğitime bağlı okul ve kreş, ibadethaneler, kamu binaları ve evi yanmış-yıkılmış ihtiyaç sahibi vatandaşın evi gibi 150’ye yakın binanın onarımını ve boyasını yaptık. Bakım yapılması gereken okullara, yöneticilerin talebi doğrultusunda desteğimiz oldu. Bundan da çok büyük mutluluk duyuyoruz. Bundan sonra da imkanlarımız ölçüsünde okullarımıza katkı vermeyi sürdüreceğiz” dedi.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner782

banner811

google.com, pub-7197687656137963, DIRECT, f08c47fec0942fa0