banner610
banner805

SGK İl Müdürü Canbolat'tan Baro ziyareti

SGK İl Müdürü Bilal Canbolat ve Müdür Yardımcısı Ali Yıldız, Adana Baro Başkanı Veli Küçük'ü ziyaret etti.

18 Ekim 2017 Çarşamba 22:38
SGK İl Müdürü Canbolat'tan Baro ziyareti
ADANA Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürü Bilal Canbolat ve SGK İl Müdür Yardımcısı Ali Yıldız, Adana Baro Başkanı Veli Küçük'ü makamında ziyaret etti.

SGK İl Müdürü Bilal Canbolat, SGK İl Müdürlüğünün yaptığı çalışmalar hakkında bilgiler vererek, 2016 yılında asgari ücretin artması nedeniyle işverenler üzerindeki işçilik maliyetinin azaltılması için asgari ücret desteği getirildiğini ve bunun 2017 yılında da devam ettiğini, ilave olarak asgari ücret desteğinden yararlanan işverenlerin sigorta primlerinin ödenmesinin ilerleyen aylara ertelendiğini söyledi.
Canbolat, aynı zamanda hizmet sektöründe görev yapan avukatların doktorların yer aldığı meslek gruplarında  geçmişten bugüne ödenmeyen yüksek meblağlı prim borcu bulunan mükellefleri hakkında yasal işlem ve takip ile ilgili çalışmaların yürütüldüğünü ifade ederek, mükelleflerinin yasal işlemlere ve takibe maruz kalmaksızın prim borçlarının yapılandırılarak ödenmesi noktasında hassasiyet gösterilmesini beklediklerini sözlerine ekledi.

Baro Başkanı Veli Küçük de son dönemde yaşanan ekonomik sorunlardan avukatların da etkilendiğini anlattı. Küçük, "Bilhassa genç meslektaşlarımız büro açma ve kendi adına çalışma noktasında ciddi maliyetler, vergisel, prim yükümlülüğü karşısında zorlanmaktadır. Daralan iş hacmi, Adanamızın vergisel teşviklerden istifade edememesi nedeniyle de bağımlı çalışmak istediklerinde de yeterli ortamı bulamamaktadırlar. Yanı başımızdaki komşumuz Osmaniye'nin  kalkınmada öncelikli il olmasına rağmen Adanamızın üvey evlat muamelesiyle hiçbir teşvikten yararlanmaması şehrimizin tüm ekonomisini ve çalışma yaşamını olumsuz etkilemiştir" diye konuştu.
Son Güncelleme: 31.10.2017 00:12
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner782

banner811

google.com, pub-7197687656137963, DIRECT, f08c47fec0942fa0