banner776

Siteler 'Sevcan Ercan'a emanet

Siteler 'Sevcan Ercan'a emanet..

13 Temmuz 2019 Cumartesi 23:26
Siteler 'Sevcan Ercan'a emanet
Ortak Nokta Profesyonel Site ve Apartman Yönetimi ile Danışmanlık Firması Sahibi Sevcan Ercan, her türlü sorunu kısa zamanda çözüme kavuşturduklarını söyledi.

Egemen gazetesinde yayınlanan habere göre, Adana'da sitelerde yaşanan sorunlarla mücadele edemeyen yöneticiler, artık işi profesyonel site ve apartman yöneticileri ile danışmanlık firmalarına devrediyor.

Bu sayede, hem site sakinleriyle kötü olmuyor, hem de temizlikten asansör bakımına, hidrofor tamirinden, değişik altyapı sorunlarıyla uğraşmak zorunda kalmıyor.

Ortak Nokta Profesyonel Site ve Apartman Yönetimi ile Danışmanlık Firması Sahibi Sevcan Ercan, devraldıkları sitelerde her türlü sorunu kısa zamanda çözüme kavuşturarak büyük bir performans sergilediklerini söyledi.

Sitelerde yaşamak zorunda kalan konut sahiplerinin sorunsuz bir yönetim istediklerini anlatan Ercan, yaşanabilecek her türlü sorun için ise hem teknik hem hukuki işlemler yürütebildiklerini dile getirdi.

Bir apartmanda yaşanan her problemin çözümü için profesyonel ekiplerle çalıştıklarına vurgu yapan Ercan, "Yöneticilikten dolayı zaman zaman komşular karakolluk bile olabiliyor. Hiçbir yönetici komşusunu icraya vermek istemez.. Ancak biz devraldığımız yerlerde sorunları en kısa zamanda çözebilmek için önce karşılıklı konuşarak daha sonra ise bu süreçte hukuki yaptırımlar için devreye girebileceğimizi anlatarak uyarılarda bulunuyoruz. Daire başına belirli bir miktarda ücret alarak sitelerin daha yaşanabilir hale gelmesine çabalıyoruz" diye konuştu.

Müteahhitlerin de artık kendilerini tercih ederek yönetim oluşturmalarını isteyebildiklerine dikkat çeken Ortak Nokta Profesyonel Site ve Apartman Yönetimi ile Danışmanlık Firması Sahibi Sevcan Ercan, yaptıkları çalışmaları şöyle anlattı:

BAKIM ONARIM VE TEKNİK SERVİS HİZMETLERİ

Gayrımenkulün usulüne uygun olarak kullanılması, korunması, bakım onarım ve temizliği, asansör, kalorifer, sıcak ve soğuksu ile elektrik tesisatının düzenli şekilde işletilmesi için gerekli önlemler alınır. Asansörlerin bakımının takip edilmesi, ısınma ünitelerinin yıllık bakım ve onarımının planlanması, yıllık bahçe bakım/düzen işlerinin takibi/organizasyonu, genel boya-tadilat işlerinin yürütülmesi, yangın tüplerinin dolumu, her mevsimde, o mevsimin olası sorunları için önlemlerin alınması, ortak alanlardaki teknik sistemlere zarar vermeyecek ustalarla çalışılması (elektrik, telefon tesisatçısı gibi) vb. teknik işlemler yapılmaktadır.

GÜNLÜK TESİS KONTROLÜ
Tam zamanlı yönetimin en iyi sonuçlarından birisi günlük olarak tesislerin kontrol ve takibinin yapılması ile en iyi ve kaliteli sonuca ulaşılıyor olmasıdır. Tesisin günlük standart ihtiyaçları sürekli denetim altında tutularak stabil bir kalite olgusu yaratılmaktadır. Bu bağlamda genel temizlik ve bakım hizmetleri ile birlikte ihtiyaç duyulduğu takdirde teknik servis hizmeti sağlanmaktadır. Yaptığımız tüm kontroller bilgisayar sistemlerimize günlük olarak işlenmekte ve gerek duyulduğunda raporlanmaktadır.

PERSONEL YÖNETİMİ
Kapıcı, kaloriferci ve gereken diğer personelle gerektiğinde sözleşme yapılması, bu personelin Konut Kapıcıları Yönetmeliği, İş Kanunu ve Sosyal Sigortalar Kanunu hükümleri uyarınca gerekli işlemleri (sigorta, emeklilik, tazminat vb) süresinde yapılacak, söz konusu personel denetlenerek görevlerini en iyi şekilde yapmaları sağlanacaktır. Bunun yanı sıra personelin servis ve hizmet kalitesinin yükseltilmesi adına profesyonel destek sağlanmaktadır.

İŞLETME PROJESİ HİZMETLERİ
Apartmanınız/sitenizle yapılan sözleşmenin imzalanmasını takiben on beş gün içinde usulüne uygun şekilde bir işletme projesi hazırlanarak (Kat Mülkiyeti Kanunu- Madde 37) kat maliklerinin bilgisine sunulacaktır. İşletme projesinde ana gayrımenkulün bir yıllık yönetiminde tahmini gelir ve gider tutarları, tüm giderlerden her kat malikine bu kanunun 20. maddesindeki esaslara göre düşecek tahmini miktar; tahmini giderlerle diğer muhtemel giderleri karşılamak üzere her kat malikinin KMK 20. maddedeki esaslara göre vermesi gereken avans tutarı belirtilecektir. Bildirimden sonra 7 gün içinde bir itiraz varsa kat malikleri kurulunca durum incelenir, kat malikleri kurulunca karara bağlanarak kesinleşen işletme projesi uygulanır.

KARAR DEFTERİ TAKİBİ İŞLEMLERİ
Yönetim kurulunun aldığı kararların ve fatura makbuz gibi evrakların deftere işlenmesi,düzenlenmesi, takip edilmesi ve otomasyon programımıza veri kaydı olarak işlenelerek tüm bilgilerin kontrol altına alınması sağlanmaktadır

MUHASEBE İŞLEMLERİ
Tam zamanlı yönetimin en önemli hususlarından olan muhasebe ve finansal takip işlemleri için çok titiz çalışmaktayız. Gerek kullandığımız kayıt programları gerekse de uzman ekibimizin sağladığı otomasyonel sistemlerle; aidatların tahsili ve takip edilmesi, binanın yönetimiyle ilgili ödemelerin yapılması ve takibi, yükümlülüklerini yerine getirmeyen sakinlerin hukuki süreçlerinin planlanması yürütülmesi, belirlenen periyotlarda gelir-gider kalemlerini gösteren raporlar ile borç-alacak çizelgelerinin hazırlanması ve yayınlanması ve gelir-gider kalemlerinin kayıtlarının tutulması gibi işlemler sağlanmaktadır. araştırmalar yapmaktayız. Verdiğimiz tüm hizmetler içerisinde en dikkat ettiğimiz hizmet, hukuki işlemlerdir

HUKUKİ İŞLEMLER
Alanında uzman ekibimiz ve hukuk birimleri ile entegreli olarak çalışmalar yapmaktayız. Bu bağlamda; ödenmemiş aidatların icra yolu ile tahsil edilmesi, yönetimin sınır komşuları veya kat malikleri ile olan hukuki işlemlerinin yürütülmesi, çalışan personel veya alım yapılan yerlerle ilgili hukuki işlemlerin yürütülmesi, yönetimin idareler ile olan hukuki işlemlerinin yürütülmesi ve kat maliklerine bireysel hukuk danışmanlığı hizmeti verilmesi sağlanmaktadır. Ayrıca bazı özel durumlarda şirketimiz olarak iştirak hareket ettiğimiz hukuk birimleri ile söz konusu sorunlar için en iyi çözümleri bulabilmek için çalışıyoruz.
Kaynak: Egemen Gazetesi
banner778

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
  Hava Durumu
  NAMAZ VAKİTLERİ
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

  SPOR TOTO SÜPER LİG

  Tür seçiniz:
  Sen de Yaz
  Ziyaretçi Defteri
  Ziyaretçi Defteri
  Siz de yazmak istemez misiniz?
  Ziyaretçi Defteri
  Arşiv

  banner671