banner815

Sözlü: Adana'nın kalbini yenileyeceğiz

Büyükşehir Belediyesi Sinanpaşa Mahallesi 2. Etap Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesini başlatıyor.

23 Haziran 2016 Perşembe 16:02
Sözlü: Adana'nın kalbini yenileyeceğiz
banner812

ADANA Büyükşehir Belediyesi merkez Yüreğir İlçesi'ndeki Sinanpaşa Mahallesi 2. Etap Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi'ni başlatıyor. Proje, Büyükşehir Tiyatro Salonu'nda düzenlenen toplantıda "Adana'nın Kalbi Yenileniyor" adlı sunumla hak sahiplerine tanıtıldı.

Toplantıya Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Genel Sekreter Yardımcısı Sinan Gül ve ilgili bürokratlar katıldı.

Sinanpaşa Mahallesi'nde Sheraton Oteli ile Kışla Caddesi arasında, Optimum AVM'nin kuzey kısmında kalan 70 dönümlük alanda uygulanacak projeyi değerlendiren Başkan Sözlü "Sinanpaşa'da kentsel dönüşümü yaparken, 50 yıl sonraki neslin de bizleri alkışlamasını istiyoruz" dedi.

Çarpık yerleşim, riskli yapılar, yetersiz altyapı ve güvensiz sosyal donatıların bulunduğu Sinanpaşa'da hazırladıkları kentsel dönüşüm projesi ile modern yaşam alanları yükseleceğini vurgulayan Sözlü "Sinanpaşa'daki hemşehrilerimizin hakkını korumak önceliğimiz olacak. Kentimizin muhtelif mahallelerinde müteahhitlerin arsa sahipleriyle kat karşılığı yaptığı anlaşmaların bir puan fazlasını burada sağlayacağız" dedi.

Sözlü, yine Sinanpaşa Mahallesi'nde Toplu Konut İdaresi (TOKİ) ile çalışılan 1. Etap Kentsel Dönüşüm Projesi'nin 100 dönümlük alanı kapsadığını, buradaki hak sahipleriyle de temmuz ayı içinde uzlaşma görüşmelerinin başlayacağını kaydetti.

UZLAŞMA GÖRÜŞMELERİ 11 TEMMUZ'DA
Genel Sekreter Yardımcısı Sinan Gül, 70 dönümlük proje sahasında yıkımı yapılacak 791 konut ve 106 dükkan ve 629 hak sahibi belirlediklerini söyledi. Gül, kentsel yenileme projesinde aynı bölgeye bin 23 konut, 152 işyeri ile sosyal yaşam alanları planladıklarını ifade etti. Adana Büyükşehir Belediyesi'nin hak sahipleri ile müteahhitler arasında koordinasyonu sağlayacağını aktaran Sinan Gül, uzlaşma görüşmelerinin 11 Temmuz'dan itibaren Merkez Park içindeki Adana Büyükşehir Belediyesi Kürek İhtisas Kulübü Tesisleri'nde başlayacağını duyurdu.

Sinanpaşa 2. Etap Kentsel Görüşüm ve Gelişim Projesi'nde 4 tip konut planladıklarını kaydeden Sinan Gül, 130 ve 150 metrekarelik 3+1, 100 metrekarelik 2+1 ve 80 metrekarelik 1+1 daireler olacağını bildirdi. Gül, kentsel dönüşüm alanındaki yapıların değer tespit çalışmalarının yasal mevzuata uygun şekilde tamamlandığını, uzlaşma görüşmelerinde isteyene konut veya nakit bedel ödenerek anlaşma sağlanacağını, daire sahibi olmaya karar veren hak sahiplerine yeni evlerine taşınıncaya kadar kira yardımında bulunacaklarını anlattı.

Son Güncelleme: 06.07.2016 19:55
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner782

banner817

google.com, pub-7197687656137963, DIRECT, f08c47fec0942fa0