banner815

'Suriyelilerin yüzde 38'i gitmeyi düşünmüyor

Seyhan İlçe Belediye Başkanı Zeydan Karalar, yaptırdıkları araştırma sonuçlarına göre ülkelerindeki iç savaş nedeniyle Türkiye'ye sığınan Suriyelilerin yüzde 38'nin geri dönmeyi düşünmediğini söyledi.

15 Mayıs 2016 Pazar 12:56
'Suriyelilerin yüzde 38'i gitmeyi düşünmüyor
banner812

ADANA'da merkez Seyhan İlçe Belediye Başkanı Zeydan Karalar, yaptırdıkları araştırma sonuçlarına göre ülkelerindeki iç savaş nedeniyle Türkiye'ye sığınan Suriyelilerin yüzde 38'nin geri dönmeyi düşünmediğini söyledi.

Suriye'de yaşanan iç savaşın Adana'ya ve bölgeye etkisinin konuşulduğu, 'Savaş, Göç ve Suriye' konulu panel düzenlendi.
Seyhan Belediyesi tarafından düzenlenen panele Gazeteci Yazar Fehim Taştekin, Araştırmacı Yazar Bereket Kar, Gazeteci Yazar Yusuf Karadaş panelist olarak katıldı.

Panel öncesi konuşan Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Suriye'de devam eden iç savaşın bölgemiz üzerinde büyük etki yarattığını söyledi. Karalar, "Seyhan Belediyesi'nin katkıları ile Türkiye'de ilk ve tek olan bir araştırma yaptık. Bu araştırmada ilçemizdeki mültecilerin durum tespitini içeren bir rapor hazırlandı. Bu rapora göre bugün Suriye'de savaş son bulsa dahi ülkemize gelen mültecilerin yaklaşık yüzde 38'i ülkelerine dönmek istemiyor. İşte bu nedenle belediyelerinde içerisinde bulunacağı bir çalışma yapılması gerekli" dedi.

Panelin ardından davetliler Suriye'deki savaşı fotoğraflayan Hagop Vanesian'ın, 'Unutulan İnsanlık' konulu fotoğraf sergisini gezdi.
DHA

Son Güncelleme: 25.05.2016 23:13
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner782

banner816

google.com, pub-7197687656137963, DIRECT, f08c47fec0942fa0