google.com, pub-7197687656137963, DIRECT, f08c47fec0942fa0
banner828
banner833

T.Amerikan Derneği'nden Sanata Destek

Yaratıcı düşünceyi geliştiren ve destekleyen bir kurum niteliği ile Adana’nın ekonomik ve sosyal yönden kalkınması ve dış dünyaya açılmasında önemli katkılar sağlayan Adana Türk- Amerikan Derneği (TAD), kültürel faaliyetleri kapsamında Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası (ÇDSO) konserine sponsor oldu.

21 Şubat 2014 Cuma 09:51
T.Amerikan Derneği'nden Sanata Destek
ADANA HABER - Türk- Amerikan Derneği Adana'da öğrenci, öğretmen ve konuklarının salonu tıka basa doldurduğu konserde birbirinden güzel eserler seslendirildi.

ÇDSO’nun Bulgaristanlı Şef Emil Tabakov yönetiminde gerçekleşen konserinin ilk bölümünde dünyaca ünlü arp ve flüt sanatçıları Çağatay Akyol ile Bülent Evcil, Wolfgang Amadeus Mozart’ın Flüt ve Arp için Konçerto Do Majör adlı eserini icra ettiler. İkinci bölümünde ise Johannes Brahms’ın 2. Senfonisi’nin sunulduğu konser izleyiciler tarafından ayakta alkışlandı.

Konseri izleyen TAD’ın da bünyesinde yer aldığı Adana Lisan Eğitimi Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Başkanı Cevdet Naci Gülalp ve Yönetim Kurulu üyesi Gürcan Gül, "Adana Türk Amerikan Derneği Adana’nın yakın tarihine tanıklık eden bölgemizin marka haline gelmiş son derece önemli bir kurumudur. Bugünlere ulaşmamızı sağlayan kentimize olan vefa borcumuzu da bu tür etkinlikler düzenleyerek halkımızla paylaşma gayretindeyiz. Adana Lisan Eğitimi Vakfı ve Adana Türk-Amerikan Derneği olarak eğitime gösterdiğimiz özeni kültür ve sanat alanlarına yansıtabilmenin arayışındayız. Bu anlamda Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası’nın konserine sponsor olmaktan büyük bir mutluluk ve onur duyuyoruz. Bu yöndeki etkinliklerimizi önümüzdeki dönemde de artırarak sürdürebilmenin gayretinde ve kararlılığındayız" dediler.


Türk Amerikan Derneği Güzelyalı Şubesi Müdürü Gülşah Karaçam da, kurumsal olarak ticari karlılığın çok daha ötesinde, kentin kültür ve sanat hayatının gelişimi konusunda mücadele verdiklerini söyledi. Atatürk’ün, "Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir. Güzel sanatlarda muvaffak olmak, bütün inkilaplarda başarıya ulaşmak demektir. Güzel sanatlarda muvaffak olamayan milletler ne yazık ki, medeniyet alanında yüksek insanlık sıfatıyla yer almaktan ilelebet mahrum kalacaklardır" biçimindeki sözlerini hatırlatan Karaçam, "Ülkemizin aydınlık geleceğine tam olarak inanan bir kurum olan TAD, bundan böyle de ulu önder Atatürk’ün gösterdiği yolda ilerlemeye devam edecektir" diye konuştu.

ADANA HABER NET
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
ece karaçam 2014-04-24 15:33:10

tad ın markalaşmış tek adresinden dolayı kutlarım

banner776

banner836

google.com, pub-7197687656137963, DIRECT, f08c47fec0942fa0 google.com, pub-7197687656137963, DIRECT, f08c47fec0942fa0