banner815

Taş Medreseli ülkücülerden muhteşem gece

Adana Taş Medreseli Ülkücüler Platformu tarafından düzenlenen gecede birlik beraberlik görüntüsü sergilendi.

17 Eylül 2018 Pazartesi 11:35
Taş Medreseli ülkücülerden muhteşem gece
banner812
Adana Taş Medreseli Ülkücüler Platformu tarafından düzenlenen 'Dünden Bugüne Destanlaşan Ülkücü Hareket' konulu etkinlikte binlerce partili bir araya gelerek birlik beraberlik sergilediler.         

MHP Adana İl Başkanlığı ve Adana Ülkü Ocakları Başkanlığı’nın himayelerinde gece SODES Gençlik Merkezi’nde düzenlendi. 

YOĞUN KATILIM OLDU
Adana Taş Medreseli Ülkücüler Platformu Başkanı Sefer Tatlı'nın ev sahipliğinde yapılan ve Taş Medreseli Ülkücüler Platformu Genel Başkanı Naim Yanık’ın da katıldığı gecede MHP MYK Üyesi Uğur Öztürk, MHP Adana Milletvekili Muharrem Varlı, Adana Ülkü Ocakları Başkanı Emin Canlı, MHP ilçe başkanları, ilçe belediye başkanları, Türkiye Kamu-Sen Adana İl Temsilcisi Selçuk Diker ile İl Kadın Kolları Başkanı Dudu Yaşar da hazır bulundu. İl dışından da katılımın olduğu etkinlikte Dörtyol Belediye Başkanı Yaşar Toksoy ve Balya Belediye Başkanı Osman Kılıç da Taşmedreseli ülkücülerin yanında oldu.

MUHARREM VARLI
MHP Adana Milletvekili Muharrem Varlı ise, MHP’nin önceliklerine ve fedakârlıklarına vurgu yaparak şunları söyledi:
"Ülkücü Hareket var olduğu günden bu yana her zaman risk almış, canı pahasına bile olsa bedel ödemekten çekinmemiş ve ülkesini böldürmemiştir. Tıpkı bugün Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli'nin liderliğinde olduğu gibi o süreçte Başbuğ Alparslan Türkeş'in liderliğinde verilen mücadele de, 'Önce ülkem ve milletim' ilkesiyle yapılan mücadeleden başka bir şey değildi. Allah, o günleri bir daha bizlere yaşatmasın." 
Varlı, MHP'nin, iktidara gelebilecek bir potansiyel yakaladığı bir zamanda 12 Eylül ihtilaliyle bunun önünün kesildiğini anlattı.

SEFER TATLI
Etkinliğin ev sahibi Adana Taşmedreseli Ülkücüler Platformu Başkanı Sefer Tatlı ise, "Daha dün gibi aklımızdan çıkmayan, 12 Eylül’de bu vatana sahip çıkan, milliyetçi duruşundan asla taviz vermeyen yiğitleri cezaevlerine atan, darağaçlarına gönderen zihniyet günümüze taşınmış, bizi bu vatandan atmak isteyen o zalimlerin son oyunu 15 Temmuz ihanet girişimi olmuştur. Mücadelelerini rehber edindiğimiz Ülkücü Şehitlerimizin hatırası kalbimizdedir. Binlerce ülkü şehidinin anısı dün gibi hatıramızdadır. Onların destansı duruşlarını unutmak, yüz çevirmek asla mümkün değildir" ifadesini kullandı. 

KAYA KUZUCU-LÜTFİ YILDIZ
Birlik ve beraberliğin öne çıktığı, büyük heyecan uyandıran etkinlik; Türk müziğine, milli kültüre hayatını adamış ünlü sanatçı Kaya Kuzucu ile ülkücü şehitlerle ilgili araştırmalarıyla tanınan Lütfi Yıldız'ın birlikte sunumunu yaptığı ülkücü hareketin tarihsel seyrini anlatan programla sona erdi.
Son Güncelleme: 21.09.2018 01:27
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner817

google.com, pub-7197687656137963, DIRECT, f08c47fec0942fa0