banner815

Taş Medreselilerin yeni reisi 'Sefer Tatlı'

Taşmedreseli Ülkücüler'in Kurucu Başkanı Sefer Tatlı aynı göreve atandı.

27 Temmuz 2018 Cuma 19:20
Taş Medreselilerin yeni reisi 'Sefer Tatlı'
banner812
Adana Taşmedreseli Ülkücüler'in Kurucu Başkanı Sefer Tatlı aynı göreve atandı. Atama kararı ülkücü tabanda memnuniyetle karşılandı.

MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı, ay yıldızlı Bayrağa sarılı Kur'anı Kerim'i Tatlı'ya teslim ederek, görev devrini gerçekleştirdi.

MHP Adana İl Başkanlığı'nda yapılan törende MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı, Adana Ülkü Ocakları Başkanı Emin Canlı, MHP ilçe başkanları, belediye başkanları, il divan kurulu, belediye meclis üyeleri ve çok sayıda Taşmedreseli ülkücü hazır bulundu.

Başkan Bünyamin Avcı, törenin açılışında yaptığı konuşmada, her kurumda görev değişikliklerinin olabildiğini, eski Başkan Fuat Toygar'ın sağlık gerekçeleriyle istifasının ardından boşalan göreve Sefer Tatlı'nın atandığını söyledi.

Adana Taşmedreseli Ülkücüler Platformu Başkanlığı'na ikinci kez getirilen Sefer Tatlı ise, Taşmedreseliler olarak bilinen ülkücü Kuşağın, 1980 öncesi ve sonrasında yaşadığı olayları anlattı. Tatlı, "Bu kuşağın verdiği mücadele öylesine idealist, öylesine çetindir ki, bu mücadelede cezaevine girsin, girmesin bütün ülkücülerin emeği vardır. Taşmedreseli ülkücüler dün üzerlerine düşen görevi yapmış, yarın da yapacak fikir ve bilince sahiptirler. Dün, canımız pahasına önemsediğimiz davayı bugün de aynı şekilde önemsiyoruz. Taşmedreseli olmaktan şeref duyuyorum ama ülkücüleri 'cezaevinde yatan yatmayan’' şeklinde ayırmayı doğru bulmuyorum" dedi.

Sefer Tatlı, yeni yönetimle birlikte herkesi kucaklayan, kurumsal çalışmalara ivme kazandıran bir gayretin içinde olacaklarını kaydetti. Konuşmaların ardından MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı'nın, içinde Kuranı Kerim bulunan ay yıldızlı bayrağı üç kere öperek Sefer Tatlı'ya vermesi, onun da aynı şekilde öpüp almasıyla görev devri tamamlandı.
Sefer Tatlı gönüldaşımıza başarılar dilerim (ae.)
Son Güncelleme: 31.07.2018 14:35
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner782

banner816

google.com, pub-7197687656137963, DIRECT, f08c47fec0942fa0