banner767

TCDD'de kumpas iddiası

TCDD Taşımacılık A.Ş.'de usulsüz nakliye' iddiası ile ilgili çarpıcı gelişmeler yaşanıyor.

26 Mayıs 2019 Pazar 17:02
TCDD'de kumpas iddiası
TCDD Adana'da, TCDD Taşımacılık A.Ş. Müdürlüğünde yaşandığı iddia edilen 'usulsüz nakliye' olayı ile ilgili çarpıcı gelişmeler yaşanıyor.

Olayda adı geçen, TCDD Taşımacılık A.Ş. Bölge Müdür Yardımcısı T.G.'nin organize bir komploya kurban edilmeye çalışıldığı öne sürüldü.

Kurum içi kaynaklardan alınan bilgilere göre, M.'nin soruşturma dosyasında ifade veren olarak adının geçtiği, 'bilinçli olarak hırsızlık süsü verildiği', adli mercilerin bu ifadeye dayanarak harekete geçtiği belirtiliyor.

TCDD bünyesinden ayrılarak, ayrı bir kurum olarak faaliyette bulunan Taşımacılık A.Ş.'de bir süredir 'haksız kazanca dayalı güç savaşlarının' yaşandığı iddia ediliyor.

'Adının açıklanmasını istemeyen' üst düzey bir yetkili, "
Olayı soruşturan müfettişe ifade veren M'nin asıl amacı  kendi çıkarları doğrultusunda faaliyet gösteren şirketlere yol açmasıdır. M',uzun zamandır Bölge müdürlüğü için kulis yapıyor. Son gelişmeler bu yönde ipuçları vermektedir. M.'nin müdürlük personelinin önünde bölge müdürüne hitaben 'seni de bu koltuktan attıracağım, senin de sonun geldi' dediğine bizzat şahit oldum" dedi.
Son Güncelleme: 10.06.2019 23:23
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Tcdd taşımacılık 2019-05-26 18:04:59

Sayın gazeteci, geçmişi bir asırdan fazla olan kurumumuzun, bu şekilde bir haberle gazete köşelerine düşmesi personel olarak bizleri çok uzmektedir. Şirketleşme ile birlikte her üst düzey yönetici, bir çeşme kapma telaşına düşmüştür. Sirketin vagonları ve işlemleri kurumumuz işlemlerinden daha öncelikli takip edilir duruma gelmiştir. Personeller üzerinden yapılan şirketlerin işlerinin takip edilmesi olaylarını da yazarsanız bizleri hem mutlu edersiniz hem de ileride ortaya çıkabilecek can ve mal kayıplarına belki bir nebze de olsa engellemiş olursunuz.tesekkur ederim.

Avatar
Takipçi.. 2019-05-26 18:29:25

gazeteci̇ kardeş; aslinda dönen o kadar elangi̇rler var ki̇ aklin durur..eski̇ adiyla hareket müdürlüğü olan sonra trafi̇k müdürlüğüne dönen bu müdürlükteki̇ trenleri̇n tanzi̇mi̇ni̇ ve trafi̇ği̇ni̇ yürüten ne kadarpersonel varsa emekli̇ olunca hemen loji̇sti̇k şi̇rketleri̇nde i̇şe başliyorlar.yani̇i çalişma ortamindayken bu şi̇rketlere fi̇rmalara önceli̇k taniyip vagonlarinin hedefi̇ne varmasina yardimci oluyorlardi.bazi müdürleri̇n de ki̇ralik vagon tahsi̇si̇ ve onun da dolumundan sonra önceli̇kli̇ olarak yeri̇ne ulaşmasini taki̇p edenler vardi.hemen hemen her müdürün bi̇r kaç vagonu vardi,onlar da emekli̇ olunca loji̇sti̇k fi̇rmasina gi̇ri̇veri̇yorlar nasil oluyorsa artik.bunu araştir bak bulursun bi̇şeyler..bu bahsetti̇ği̇n t.g isimli şahıs yapar doğrudur.eski başmüdür yardımcısı eniştesi demiryolu onların ya..yani kardeş yazlığı olmayan taşımacılık müdürleri yoktur.anla artık..

Avatar
Nevin karaca 2019-05-26 20:39:25

bu kurumda mehmet er adlı kişi dopo müdürlüğü yıllarından beri üzerinde bulunan avansı kendi menfaati için kullanmıştır çocuklarını kurumun karşındaki kitapçıya fazla fatura kestirerek büyütmüştür

Avatar
tcdd 2019-05-26 20:46:02

gazeteci bey; tcdd çalışanlarının sesi olun ve üst düzey yöneticilerin şirketlerde söz sahibi olması ve personele baskı yapması sonucu iki sene önce birisi personel,ikisi şirket personeli olmak üzere 3 can yitirdik. mevcut trafik müdürü nün emri ile görevli olmadığı istasyona göreve gönderilen ve sonrasında ben demedim diyerek cezadan kurtulan müdürler hala başımızda.nasıl rahat uyuduğunu çok merak ediyorum.bildiğim kadarı ile dava hala devam ediyor ama bizim kurumda ölen ölür kalan sağlar ise müdürlerdir ve terfi alırlar. lütfen sesimiz olun.

Avatar
tcdd 2019-05-26 20:52:37

taşımacılık bölge müdür yardımcısı m. yazdığına göre herhalde bu kişi mehmet er dir. evet bende teyit ediyorum koridorlarda çekinmeden söyleyebiliyor. o koltuğa otursan ne olacak oturmasan ne olacak. cer servisinin ödeneği sende iken yemediğin halt kalmadı. kurum arkasında ki kırtasiyecinin ağzı dili var ama konuşur mu bilmem? ne yaparsanız yapın bir gün ayağınız bir taşa mutlaka değecektir. bari sağda solda ak partiliyim milliyetciyim diye hava atma. ne yaptığını biliyoruz, ama bu gazeteci kadar cesur değiliz. bütün mesele bu!!!

Avatar
Ahmet Celal 2019-05-26 21:53:11

Tcdd taşımacılık arkadaş güzel yorumlamış Tcdd 6 bölgede Hüseyin Batubay isimli müdür firmaların menfaati doğrultusunda işçi güvenliğini hiçe sayan hatta ölümle sonuçlanan kararlar almış bir müdürdür kurum yetkililerinin bu müdür hakkında acilen işlem yapmalıdır yoksa bir çok çalışanın zarar göreceği kesindir

Avatar
Kemal 2019-05-26 22:04:34

Kurumda üzerinde avans olan ve iş veren yetkililere dikkat etmek lazım

Avatar
Kemal 2019-05-26 22:14:40

Mehmet er ufakcıdır firma elemanlarına size iş verecem diyip evinin ve karısının çalıştığı iş yerine iş yaptıran bir kişiliktir suçu olan çeksin ama soruşturma dosyasından kurumun haberi olmadan bilgi kaçırmak sızdırmakta ne oluyor

banner776

banner789

banner787

banner788

google.com, pub-7197687656137963, DIRECT, f08c47fec0942fa0 google-site-verification: google335cdfb4e8f39a2b.html