banner815

Türkistanlılar Derneği İftar Etkinliği

Türkistanlılar Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı İlker Medeni iftar programında yaptığı konuşmada, her yıl düzenli olarak yapılan iftar programlarının devam etmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

14 Temmuz 2014 Pazartesi 07:45
Türkistanlılar Derneği İftar Etkinliği
banner812
ADANA - Türkistanlılar Derneği Yönetimi tarafından iftar yemeği verildi.

Dernek Başkanı İlker Medeni, "Türkistanlılar derneğinde hayırseverlerin ve dernek yönetiminin katkılarıyla iftar programı düzenlenmiş ve yaklaşık olarak 300 kişi iftara katılmıştır. Bu yıl geçen senelerden farklı olarak ramazan ayı süresince her çarşamba günü iftar programı düzenlenecektir" şeklinde konuştu.

Başkan Medeni, şöyle devam etti: "Türkistanlılar Derneğinde her ramazan birlik ve beraberliğin kaynaşmanın ayı olmuştur. Bu ayda iftarlar düzenlenmekte ve zengini fakiri ile aynı sofrada buluşmaktadır. Ramazanın verdiği manevi ortamda oruçlar açılmakta, dertler paylaşılmakta, sohbetler edilmekte ve hasretler giderilmektedir. Bunun yanında ihtiyaç sahibi olan Türkistanlıların ihtiyaçları tespit edilerek giderilmektedir."


Dernek Başkanı İlker Medeni ramazan ayının mübarek bir ay ve Allah’ın rahmetine ulaşmaya vesile olduğunu belirterek, "Bu mübarek Ramazan ayında, Doğu Türkistan’da bulunan Müslüman Uygur Türkü kardeşlerimize ve dünyadaki tüm müslüman kardeşlerimize dualarımızda eksik etmeyelim, Allah yar ve yardımcıları olsun" dedi.


İftara, Ali Aydın (Emekli Tuğgeneral-Yörük Ali Paşa) , Mehmet Ali Arslan (Adana Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Daire Başkanı), Yakup Bulut (Azerbaycan Kültür Derneği Başkanı), İsmail Timuçin (Adana Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Şube ve Konservatuar Şube Müdürü), Haşim Akça (Çukurova Üniversitesi Öğretim Görevlisi), Volkan Yurdadoğ (Çukurova Üniversitesi Öğretim Görevlisi) ile çok sayıda dernek üyesi katıldı.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner817

google.com, pub-7197687656137963, DIRECT, f08c47fec0942fa0