banner815

Vali Coş Yüreğirlilerle Buluştu

Vatandaşlar ile birlikte olmaktan büyük memnuniyet duyduğunu dile getiren Vali Coş, "Sizleri çok seviyoruz. Hepinize en kalbi duygularımla teşekkür ediyorum" dedi.

28 Ağustos 2013 Çarşamba 01:04
Vali Coş Yüreğirlilerle Buluştu
banner812
ADANA HABER - Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, Yüreğir ilçesinde vatandaşlar ile bir araya gelerek onların sorunlarını dinledi.

Seyhan Mahallesi'nde vatandaşlar tarafından sevgi gösterileriyle karşılanan Vali Coş, yaptığı konuşmada, "Bizi böyle sevgiyle bağrınıza bastığınız için hepinize çok teşekkür ediyorum. Sizleri birlik ve beraberlik içerisinde görmek, beni de büyük memnuniyete sevk etti. Birlik ve beraberliğiniz daim olsun" dedi.

Adana'da en önemli sıkıntının sağlıksız şehirleşme ve imar yapısının olduğunu belirten Coş, "Bilincimiz ve imkanlarımız arttıkça, dünyayı daha iyi tanıdıkça, bu konuda daha ciddi çalışmalar yapan, çevreye önem veren, yeşili koruyan, çevresini güzelleştiren, bu şekilde gelişebilen yerleri gördükçe, tanıdıkça tabi ki bizde Adanalılar olarak, beklentilerimiz artıyor. Ancak maalesef bu konuda gerek planlama gerekse uygulama aşamasında, Adanamızda ciddi sorunlar var. Bunun sıkıntılarını hep beraber çekiyoruz" dedi.Vali Coş, yeterli ortak alanlar ayrılmadığı için park, spor tesisi, okul, sağlık ocağı ve karakol yeri yapmak için bile birkaç bin metre karelik yer temininde bile zorluk çekildiğini vurgulayarak, "Halbuki hepimiz biliyoruz ki, buralar imara açılırken, imar kanununda hüküm var. Düzenleme ortaklık payı olarak buralar tarladan arsaya dönüşürken, buradaki yol, meydan, cadde yeşil alan, okul, ibadet alanı, sağlık alanı, karakol alanı ve buna benzer yerler için bu tarladan arsaya dönüşen yerlerde imar uygulaması yapıp, bu ihtiyaçlar için arsa ayrılması lazım. Bunlar muhakkak ayrılmıştır. Ancak nereye gittiği bilinmiyor. Şimdi okul yapacağız, hastane yapacağız arsa bulamadığımız için nereye yapacağız diye düşünüyoruz. Parayla kamulaştırarak arsa bulabilmemiz söz konusu olmuyor. Bu yüzden bundan sonra yeni gelişim alanlarında bu hususlara dikkat edilmesi lazım" diye konuştu.Vatandaşlar ile birlikte olmaktan büyük memnuniyet duyduğunu dile getiren Vali Coş, "Sizleri çok seviyoruz. Hepinize en kalbi duygularımla teşekkür ediyorum" dedi.

Vali Coş'un karşılıklı görüş alışverişiyle sürdürdüğü toplantıda, 75 yaşında olan Malik Fındık, "İlk defa bir vali görüyorum. İnsanlara yapılan hizmet her şeyden daha önemlidir. Sayın valimizi de aramızda görmekten son derece mutlu olduk. Allah razı olsun" şeklinde konuştu.

Vatandaşların yoğun katılımıyla gerçekleşen toplantıya Vali Yardımcıları Halis Arslan, Mustafa Yüksel Karadağ, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Ahmet Kırılmaz, İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Hamit Aygül ve İl Sağlık Müdürü Dr. Ahmet Özer de hazır bulundu.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner776

banner817

google.com, pub-7197687656137963, DIRECT, f08c47fec0942fa0