banner815

Vali Demirtaş'dan ilk emir

ADANA Valisi Mahmut Demirtaş yeni Emniyet Müdürlüğü binasının bir an önce bitirilmesini istedi.

21 Haziran 2016 Salı 16:42
Vali Demirtaş'dan ilk emir
banner812

ADANA Valisi Mahmut Demirtaş, yapımına 6 yıl önce başlanan, ancak 'mania sorunu' nedeniyle tamamlanamayan yeni Emniyet Müdürlüğü binasının 'bir an önce' bitirilmesini istedi. Valilik Basın Bürosu'ndan yapılan açıklamaya göre Vali Demirtaş, binanın son durumu hakkında Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanı Vali Yardımcısı Ahmet Beyoğlu, İl Çevre ve Şehircilik Müdürü Ahmet Kırılmaz ve binanın yapımını üstlenen yüklenici firmanın sahibi Halil Avcı'dan bilgi aldı.

Müteahhit Halil Avcı, 14 katlı olarak yapılan binanın kat eksiltme çalışmalarının tamamlandığını, 6 katın eksiltilerek, binanın 8 kata indirildiğini söyledi. Görüşme sonunda Vali Demirtaş, 'binanın eksik bölümlerinin yapımına en kısa zamanda başlanması ve çalışmaların hızlı bir şekilde tamamlanması' talimatı verdi.

BİNA NEDEN BİTİRİLEMEDİ?
Adana'da 6 yıl önce yapımına başlanan 14 katlı Emniyet Müdürlüğü yeni hizmet binası yakındaki havaalanını kullanan uçakların güvenliğini tehlikeye attığı gerekçesiyle (Mania sahasını ihlal) uzur süredir kent gündeminin 'sorunlu konuları' arasında bulunuyor.

Mahkemeye de taşınan sorunun çözümü için geçtiğimiz yıl binanın 6 katının yıkımına karar verilmiş ve karar uygulamaya geçirilmişti. Uzun süre mania sorunu nedeniyle bekleyen inşaatın yıkımı için 3 milyon 135 bin lira bedel çıkarılmıştı.
DHA

Son Güncelleme: 05.07.2016 12:12
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
zeki durak 2016-06-22 18:23:17

şimdi bu bina için çok söylenilecek söz var. sayın valim mahmut bey'in işi çok zor. i̇nşAllah başarılı olur.. bu binayı yaparken gerekse çevreciler gerekse i̇mo ve di̇ğer si,i̇vi̇l toplum kuruluşlari karşi çikmişti. ben devleti̇n yeri̇nde olsam buna geçi̇t verenleri̇n hepsi̇ne zi̇mmet çikartirim. ilgi̇nçti̇r bi̇nayi yapan fi̇rma daha sonra yikim ücreti̇ i̇çi̇n de 3 mlyon küsur yi̇ne devletten para aliyor. burasi tam bi̇r komedi̇ zaten.

banner782

banner816

google.com, pub-7197687656137963, DIRECT, f08c47fec0942fa0