banner815

Yeni'den 'Marka ilçe' sözü

Cumhur İttifakı AK Parti Seyhan Belediye Başkan Adayı Fikret Yeni "Seyhan’ı projelerimizle marka ilçe haline getireceğiz" dedi.

22 Şubat 2019 Cuma 14:00
Yeni'den 'Marka ilçe' sözü
banner812
Fikret Yeni, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hüseyin Sözlü’nün de katılımıyla Aydınlar Mahallesi’nde düzenlenen mitingde coşkuyla karşılandı.

Fikret Yeni, Seyhan’ın mahallelerinde sokak sokak araştırma yaparak yüzlerce sorun tespit ettiklerini söyledi.

Seyhan’da yaşayan hemşehrilerinin teveccühü ve takdirleri ile göreve gelmesi halinde, mevcut sorunları en kısa sürede gidererek vizyon projelerini bir bir hayata geçireceklerini anlatan Fikret Yeni, "Seyhan ilçemiz, Türkiye’nin 5 büyük ilçesinden biri. Biz de çalışma arkadaşlarımızla bu kadar geniş bir alana sahip ilçemizde ona göre projeler hazırlayıp, planlamalar yaptık. Seyhan’ın her mahallesine hiçbir ayrım yapmaksızın hizmet edeceğiz. Gönül belediyeciliğini Seyhan’a getirip, sosyal belediyeciliği ortaya koyma hedefiyle çalışacağız" dedi.

Fikret Yeni, Adana’nın ilk yerleşim alanı olmakla birlikte şehrin yönetim ve iş merkezi konumundaki Seyhan’ı marka ilçe haline getirerek dünyada bilinirliğini en yüksek seviyeye yükselteceklerini ifade etti.

Markalaşma kavramının, kentin rekabet gücü, mekansal kalitesi, tarihi, yaşam biçimi ve kültürünü açıklayan kriterlerden oluştuğuna dikkati çeken Fikret Yeni, "Hedefimiz, altyapı, yol ve kaldırım gibi temel belediyecilik hizmetleriyle sınırlı kalmayıp, halkımızın ailesiyle huzur içinde vakit geçirebilecekleri alanlar, gençlerimizin spor yapabilecekleri tesisler, çocuklarımız için parklar inşa ederek, ilçemizde yok denecek kadar az olan kişi başına düşen yeşil alan miktarını olması gereken seviyeye yükseltmek. Sorumluluk sahamızdaki mahallelerimizdeki yeşil alan miktarını Türkiye ortalaması olan 9 metrekareye, daha sonra da gelişmiş ülkeler seviyesine çıkarmanın gayretinde olacağız" diye konuştu.
 
Son Güncelleme: 26.02.2019 01:13
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Adanalı 2019-02-24 02:37:38

Diyek gardaşım diyek hırsızlar gitsin diyek
Zeydan karalar gelsin diyek
Belediye seçimiyle bekanın ne alakası var diyek aklımızda dalga geçmeyin diyek

Avatar
Adil 2019-02-23 13:59:14

Akp 2 dönem çivi çakmadı Seyhandanda Zeydan Karalar ilaç gibi geldi Belediyeye. Zayıf adaya rağmen CHP seçimi rahat alır

Avatar
Üywlwr 2019-02-22 18:33:24

Akp il başkanı Durmuş Ali yıldız getirilmelidir... Sarıçam Kozan İmamoğlu feke Saimbeyli Tufanbeyli Ceyhan da toparlayıcı isim ...

banner817

google.com, pub-7197687656137963, DIRECT, f08c47fec0942fa0