banner610
banner805

Yumurtalık Belediyesinde 'Zabıta' Bombası

İçişleri Bakanlığı müfettişlerince Yumurtalık Belediyesinde inceleme yapıldığı iddia edildi.

03 Temmuz 2017 Pazartesi 12:09
Yumurtalık Belediyesinde 'Zabıta' Bombası
İçişleri Bakanlığı müfettişleri tarafından Yumurtalık Belediyesinde yapılan incelemeler sonucu Başkan Türkeş Filik ve ilgililer hakkında ağır suç isnatlı rapor düzenlendiği iddia edildi.

Yumurtalık Belediyesinde çalıştığı öne sürülen zabıta memurlarına 28 aydan bu yana maaş ödemesi yapılmadığı halde, biriken bu paraların belediye içinde pay edildiği iddia edilen raporda, Başkan Türkeş Filik ve görevlendirdiği bizı kişiler tarafından zimmet suçu işlendiği öne sürüldü.

İçişleri Bakanlığı Başkontrolörü Hüseyin Çağatay tarafından hazırlanan raporda, "Maaşlarını alamayan memurların meslekten atılma korkusu ile korkutulduğu ve yasalara tamamen aykırı olarak, muhasebede görevli memurlara elden çekme gibi gösterilen sahte belgelerin imzalatıldığı" iddialarına yer verildi.

Raporda ayrıca, 'bu fiil ve davranışın Belediye Başkanı Türkeş Filik tarafından organize edildiği' öne sürülerek, "Banka hesabınızda yeterli bakiye bulunduğu halde belediye personelinin aylık ve sair ücretlerini zamanında ve öncelikli olarak ödenmediği" şeklindeki iddialara vurgu yapıldı.

İddiaya göre ayrıca, Başkan Filik'in talimatı ile belediyeye onlarca zabıta alındı. Bunlardan bir çoğu giriş yapıldıktan hemen sonra tayini yapılarak başka yerlere gönderildi.

Bu yolla alınan zabıtaların Osmaniye, İmamoğlu, Ceyhan, Kozan, Kayseri, G.Antep, K. Maraş, Mersin, Sivas, Malatya gibi il ve ilçelere mensup olduğu iddia edildi.

Kamuoyu, Yumurtalık Belediyesine İçişleri Bakanlığınca inceleme başlatılıp başlatılmadığını soruyor. Başkan Filik'ten iddialarla ilgili yanıt bekleniyor.
Son Güncelleme: 19.07.2017 09:33
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Haytaoglu 2017-07-03 20:57:37

Iyi bir gazetecilik örneği. Bu haberi bulan muhabiri kutluyorum.

banner782

banner811

google.com, pub-7197687656137963, DIRECT, f08c47fec0942fa0