google.com, pub-7197687656137963, DIRECT, f08c47fec0942fa0
banner610
banner805
Atalarımız ne güzel söylemiş;
"Görünen köy kılavuz istemez"

Bana Adana'yı yağlayıp sıcak sıcak servis yapmayın.
Pişirseniz de çiğ servis yapsanız da, ne tadı var ne de tuzu. Asker ocağında pişen KAPUSKA’dan farkı yok bu şehrin.

Neresinden başlasam acaba!


Ulaşım mı dediniz?
Trafik, her gün her saat tıka basa ağzına kadar dolu. Büyükşehir’in ekstra önlemleri de işe yaramıyor. Toplu taşım araçlarının bazı bölgelere gelmesi 2 saati buluyor. Mazeret de hazır; YAZ TARİFESİ… 

Güldürmeyin insanı. Dünyanın hangi ülkesinde böyle bir tarife var. Size tavsiyem gece 12'den sonra trafiğe çıkın, rahat rahat araç kullanabilirsiniz.

Altyapıya gelelim.
Üstü şişhane altı kebap!
Her aşırı yağan yağmurda VENEDİK sokaklarını aratmayan bir şehirde yaşamak da herkese nasip olmaz. İtalya'nın VENEDİK'ine gidemeyenlere görsel güzellikleri yaşatan yöneticileri tebrik ediyorum. 

Alabildiğince çok katlı yapılar. Boğucu ve sıkıcı bir kent. Estetik yok, mimari yok, bilindik apartman daireleri. Yeşil alanları da yok denecek kadar.
Kanalizasyonu eksik ve bazı apartmanların pis suları uluorta çevreye akıyor. ASKİ ve yetkili belediyeye vatandaş sesini duyuramıyor.

Duyurabilenlere de İLGİLENİYORUZ denilerek kapı gösteriliyor. ASKİ Whatsapp ihbar hattına bu konuda özellikle de Sarıçam bölgesinde oturan vatandaşın ihbarları mevcuttur. Sonuç mu dediniz? Sıfıra sıfır elde var sıfır !..

Yıllar önce başlatılan adı METRO olan – ben buna RAYLI SİSTEM - diyorum. Mevcut iktidar bu konuda sistemi tamamlama sözü vermişti. Aradan geçen 10 yılda tek bir çivi çakılmadı. Koza Arena Stadyumu inşaatı başlayalı 3 yılı geçti. Hala inşaat halinde. Büyük projeler HAYAL oldu.

HAYALDİ GERÇEK OLDU diyen yöneticiler haklı bu konuda; HAYAL OLDU.
3 milyonu aşkın nüfusuyla bir çok ili geride bırakan Adanamız maalesef bildik sorunlarla yerinde sayıyor, aksine yıllar öncesini aratmaz hale geliyor. Siyasi liderlerin miting alanı olarak genellikle İSTASYON MEYDANI tercih ediliyor. Tabi ki tüm yolları trafiğe kapatıp adeta NE HALİN VARSA GÖR denircesine vatandaş ve esnaf zor durumda bırakılıyor.

Şimdi de gelmişler ve hala bizi yöneten zihniyetler SÖZ ÜSTÜNE SÖZ veriyorlar. İnsanda biraz utanma olur, geçmişte söyledikleri kelimeleri hafızalarından süzgeçle geçirmelerini öneriyorum. Unutmayınız bu halk geçmişi de verilen sözleri de asla unutmaz…

Sahi ya sarıçam çöplüğü nolacak. Taşınma maliyetini kaldıramayan Büyükşehir Belediyemiz bu konuda iktidarla arasının iyi olduğu bugünlerde bu konuyu masaya bir yatırsalar da bir çözüme kavuştursalar ne iyi olacak. Çöplük bölgesindeki apartmanların yoğunluğuna bakacak olursak Adana’nın nüfus bakımından 10 yıl sonra en kalabalık ilçesi SARIÇAM olacağı aşikâr.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Kamusal Alanların İşgali 2018-09-25 20:35:03

aadananın prestijli cadde ve bulvarlarının tamamı bar cafe restaurant muzijhıl vb isimler altında icrai faaliyet gösteren işletmelerin işgali altında kimi kaldırımda bir yer çevirmiş yada belediyece kendibe vetilmiş oda kendine vetilen yerin on katı alanı çevirmiş büfecilik yapıtor kimi 20 m2 dükkan kiralamıl dışarıda bulunduğu apaetmanın bahçeside dahil
e00 me yer işgal etmiş açık hava kınseri veriyor gece birlere ikikere kadar bu ralara gelen müşteriketin arabalarıda çift sıra bulvara parl etmiş ne kavşak diyorlar nede engelli geçişi adana yağma hasanın böreği kimin gücü kime yeterse ye Allah ye

banner782

banner811