banner610
banner805

Adana Barosu'ndan takip merkezlerine darbe

Hasar takip merkezlerine yönelik suç duyurusu ile ilgili sonuçlar alınmaya başlandı.

13 Ekim 2017 Cuma 10:20
Adana Barosu'ndan takip merkezlerine darbe
Adana Barosu'nın 'Avukatlık Yasası'na muhalefet ettikleri iddiasıyla hasar takip merkezlerine yönelik suç duyurusu ile ilgili sonuçlar alınmaya başlandı.

Adana Barosu, hasar takip merkezi veya sigorta aracılık hizmetleri adı altında vatandaşların acılarını istismar eden firmalara karşı birbiri ardına yaptığı suç duyurularında hukuki zaferlerle imza atmaya başladı.

Baronun suç duyurusunda bulunduğu aracı kuruluşlardan Adana merkezli TOMAK Hasar Danışmanlık A.Ş'nin tasfiye işlemlerine başladığı öğrenildi.

TOMAK A.Ş. Adana 13. Asliye Ceza Mahkemesinde açılan davanın ilk duruşmasının ardından tasfiye işlemlerine başladı. Ticaret Sicil Gazetesi yayınladığı bildiri ile tasfiye sürecinin başlandığını kamuoyuna duyurmuş oldu.

Adana Baro Başkanı Av. Veli Küçük konuyla ilgili olarak şu ifadelere yer verdi:
"Son birkaç yıl içerisinde trafik kazalarından kaynaklanan ölümlü yaralamalı kazarlardan kaynaklanan zararların ödenmesi için sigorta şirketlerine yapılan başvuru işlemleri bir kısım kimseler tarafından büyük bir rant olarak görülmüş ve bu alanda insani duygular ve kurallar hiçe sayılarak, avukatlık yetkileri gasp edilerek büyük bir sektör oluşturulmuştu."

"İSTİSMARCILARLA MÜCADELE SÜRECEK"

"Hastanelerin acil servislerinde, olay yerinde, cenazelerde, hastanelerde, taziyelerde ve her ortamda yurttaşa ulaşmaya çalışarak, onların üzüntüsünden, uğradığı zarardan nemalanmaya çalışan, maddi yetersizliklerini fırsat bilen bu hukuka ve ahlaka aykırı davranışı sergileyenler hakkında etkin mücadelemizi sürdüreceğiz. Bu konuda yurttaşlarımızın ve meslektaşlarımızın da çevrelerinde gördükleri, bildikleri yasa dışı kurumlar ile ilgili yasal işlem yapmamız ve mücadele etmemiz için baromuza uyarıda bulunmalarını ve bilgi vermelerini istiyoruz" dedi.

"TABELALAR KALDIRILDI"
"Baromuz tarafından çok büyük çevre ve görüntü kirliliğine de sebebiyet veren 9 aracı kurumlarına ait tabelaların da sökülüp, indirtilmesi ile ilgili olarak 06.01.2016 tarihinde Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığına yazılı müracaatta bulunulmuştur. Hukuka aykırı bir şekilde sayıları gittikçe artan sigorta hasar aracılık kuruluşlarının tabelalarından 3 tanesi müracaatımız üzerine kaldırılmıştır. Her ne şekilde ve vasıta ile olursa olsun haberdar olduğumuz ve bilgi sahibi olduğumuz bu hukuksuzluklarla ilgili yasal mücadeleyi devam ettireceğiz."
Son Güncelleme: 26.10.2017 09:39
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner782

banner811

google.com, pub-7197687656137963, DIRECT, f08c47fec0942fa0