banner815

Darbecilerin kurgusunu Başsavcı Yeldan bozdu

Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan'ın telsiz konuşmasının emniyet güçleri üzerinde etkili olduğu belirtildi.

20 Temmuz 2016 Çarşamba 23:44
Darbecilerin kurgusunu Başsavcı Yeldan bozdu
banner812
ADANA'da darbe girişiminin başladığı ilk saatlerde TRT'de bildiri okunmasının ardından, Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan'ın bir telsiz konuşması yaptığı, bu konuşmanın polis teşkilatı üzerinde etkili olduğu belirtildi.

Adana'da 15 Temmuz Cuma'yı cumartesiye bağlayan gece yaşanan sıcak saatlerde henüz olup bitenler tam olarak anlaşılmamışken, Adana Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek tüm yardımcıları ve şube müdürlerini acil toplantıya çağırdı. TRT'de cuntacıların bildirisi okunduktan sonra ise Vali Mahmut Demirtaş polis telsiz merkezine talimat vererek 155'i arayan vatandaşlara sokağa çıkma yasağı olmadığının söylenmesini istedi. Bu dakikalarda polis telsizine teknik olarak 'baskı' tabir edilen parazitlendirme yaşandı, ancak kullanılan telsizin kodu belirlenemedi. Jandarmadan bir kişinin polis telsizinde anons yapma girişimi teknik olanak kullanılarak polislere dinletilmedi.

BAŞSAVCI: BU KANUNSUZDUR, ANAYASAL SUÇTUR 

Ardından Emniyet Müdürü Zeybek Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan'ın konuşacağını duyurdu. Yeldan, sık sık konuşması mandallanmasına rağmen tüm polis teşkilatına şu mesajını ulaştırdı:

"İlimizde ve ülkemizde Türkiye Cumhuriyeti Devletine karşı, düzeni bozmaya girişen şahısların Türk polisi tarafından gözaltına alınması noktasında tüm birimlerimizi uyaralım. Bu kanunsuzdur, anayasal suçtur, devletimizin gücü karşısında yok olmaya mahkumdur."

Bu anonsun ardından polis teşkilatındaki tereddüt ortadan kalktı ve hassas noktalar koruma altına alınıp halkın normal yaşamanı sürdürmesi sağlandı.
DHA
Son Güncelleme: 02.08.2016 12:09
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner782

banner817

google.com, pub-7197687656137963, DIRECT, f08c47fec0942fa0