banner776

Adana Çerkeslerinden Makedonya çıkartması

UNESCO tarafından dünya mirasları listesinde yer alan Makedonya'nın Ohrid kentinde düzenlenen 5. Çocuk ve Gençlik Folklor Festivali'ne Adana Çerkez Kültür Derneği Gençlik folklor ekibi de katıldı.

26 Nisan 2016 Salı 11:53
Adana Çerkeslerinden Makedonya çıkartması
UNESCO tarafından dünya mirasları listesinde yer alan Makedonya'nın Ohrid kentinde düzenlenen 5. Çocuk ve Gençlik Folklor Festivali'ne Adana Çerkes Kültür Derneği Gençlik folklor ekibi de katıldı.

22-24 Nisan tarihleri arasında yapılan festivalde Adana Çerkes Derneği ekibinin Sozrash hareketli dansları kadar otantik kıyafetleri ve kostümleri ile de büyük ilgi gördü. Festivale katılan 7 ekibin gösterileri içerisinde Adana Çerkes Kültür Derneği gösterisi izleyenlerce ayakta coşku ve alkışla izlendi.
Ohrid Festivali düzenleme komitesi Başkanı Milenko Andreski, "Adana Çerkes Derneği'ne, Sozrash ekibine ve başkanı İsmail Güneş'e katılımları için teşekkür ediyorum. Balkanlarda Kafkasya rüzgarları estirdiler. Büyük bir beğeni ile izledik. Kendilerini önümüzdeki yıllarda yeniden ağırlamaktan büyük mutluluk duyacağız" dedi. 

Adana Çerkes Derneği Başkanı İsmail Güneş ise, "Bu tür kültürel aktiviteler ülkeler arasında kalıcı köprüler kurmada büyük önem taşımaktadır. Aynı zamanda gençlerimizin uluslararası alanda bu tür faaliyetlerde yer alması hepimizin arzuladığı bir olay. Geleceğe bakışlarını değiştirmede ve vizyon kazanmada sanat ve kültür çok önemli bir role sahiptir" dedi.
DHA
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
TÜMÜ Yazarlar
Hava Durumu
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner671