banner815

“Ahilik esnafın ahlak ölçüsüdür“

ADANA'da bu yıl 9'uncusu düzenlenen Ahilik Kültür Haftası ve Esnaf Bayramı nedeniyle il kutlama komitesi Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü'yü ziyaret etti.

26 Mayıs 2016 Perşembe 00:02
“Ahilik esnafın ahlak ölçüsüdür“
banner812

ADANA'da bu yıl 9'uncusu düzenlenen Ahilik Kültür Haftası ve Esnaf Bayramı nedeniyle, il kutlama komitesi Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü'yü ziyaret etti. Adana Vali Yardımcısı Azmi Yeşil ve esnaf temsilcileri ile görüşen Başkan Sözlü, yaptığı konuşmada "Türk Ahiliği, Türk esnafının ahlak ölçüsü, dayanışma ölçüsüdür. Yaptığı işte ticaret ahlakının kurumsallaşmış halidir. Bu geleneği yaşatmak, diri tutmak noktasında gayret sarf eden herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Adana Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliği (ESOB) Başkanı Nihat Sözütek de Başkan Sözlü'yü Ahilik Haftası kutlamalarına davet etti. Ahilik felsefesi hakkında değerlendirmelerde bulunan Sözütek "Ahi Evran esnafın ilk örgütlenme lideridir. 'Pabucu dama atmak' deyimi, Ahi Evran Felsefesi'nin temeli olan akıl, ahlak,bilim ve çalışmanın ta kendisidir. Hatalı, arızalı, defolu ürün yapanın işi dama atılır ve bir daha esnaflık yapmasına izin verilmezmiş" diye konuştu.

Ziyarete ESOB Başkan Vekillleri Mustafa Göktaş ve Kenan Yılmaz ile ESKKK Güney Bölge Birliği Başkanı Muhammet Yalçın, Ticaret İl Müdürü Adnan Ekiz, ÇÜ İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Muhammet Yılmaz, Gençlik Spor İl Müdürlüğü Şube Müdürü Mahmut Kır da katıldı.


DHA

Son Güncelleme: 07.06.2016 03:28
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner782

banner817

google.com, pub-7197687656137963, DIRECT, f08c47fec0942fa0