banner815

Başkan Sözlü Hacı Bektaş'ta

Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Hacı Bektaş-ı Veli Anma Törenleri ve Kültür-Sanat Etkinlikleri'ne katıldı.

16 Ağustos 2016 Salı 15:49
Başkan Sözlü Hacı Bektaş'ta
banner812

ADANA Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Hacı Bektaş-ı Veli Anma Törenleri ve Kültür-Sanat Etkinlikleri'ne katıldı. Başkan Sözlü, birlik ve beraberlik mesajları verirken "Alevi vatandaşlarımız cumhuriyet değerlerine her zaman sahip çıkmıştır" dedi.

Nevşehir'in Hacıbektaş İlçesi'nde gerçekleştirilen Hacı Bektaş-ı Veli Anma Törenleri ve Kültür-Sanat Etkinlikleri'ne Türkiye'nin dört bir yanından vatandaşlar katıldı. Başkan Sözlü de önce Hacıbektaş Belediye Başkanı Ali Rıza Selmanpakoğlu'nu, ardından etkinliklere Adana'dan katılan hemşehrilerinin çadırlarını ziyaret etti.

Hemşehrileri ile birlikte fotoğraf çektiren, Alevi kanaat önderleri ve dernek temsilcileriyle bir araya gelen Başkan Sözlü, beklenti ve talepleri dinledi. Sözlü, kazanlarda pişirilen yemeklerin dağıtımına da eşlik etti. Daha sonra Cem ibadetine katılan Başkan Sözlü, Alevi vatandaşlarla birlikte dua etti, semah izledi.

Başkan Hüseyin Sözlü, ziyaretlerinde yaptığı konuşmalarda Hacıbektaş'a bu yıl da Adana'dan binlerce Alevi vatandaşın geldiğini belirtip "Ülkemizi Hacı Bektaş-ı Veli ruhu sarsın" dileğinde bulundu. Adana'nın Seyhan, Yüreğir ve Ceyhan ilçelerine cemevi kazandırmak için çalışmaların sürdüğünü kaydeden Sözlü, Alevi vatandaşların Cumhuriyet değerlerine her zaman bağlı olduğunu vurguladı.

Ahmet Yesevi'den Hacı Bektaş'a, Hacı Bayram'dan Yunus Emre'ye kadar 'yüce şahsiyetlerin ruhlarının' Anadolu'yu fethettiğini dile getiren Başkan Sözlü "Ahlaklarıyla, düşünceleriyle ve bize bıraktıkları miraslarıyla toplumumuzun yolunu aydınlatan büyük şahsiyetlerin bu topraklar üzerindeki hakkı tartışılmaz. Onların bizlere bıraktığı mirasa sahip çıkmalıyız. 'Bir olalım, iri olalım, diri olalım' düsturu, bugün ülkemizin içinde bulunduğu şartlarda en fazla ihtiyaç duyduğumuz, yol gösterici anlayıştır" diye konuştu.

Son Güncelleme: 27.08.2016 02:10
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner817

google.com, pub-7197687656137963, DIRECT, f08c47fec0942fa0