banner815

CHP'li Orhan Ergezer'in 10 Kasım mesajı

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Türk Milletinin kendi devletine sahip olmasını sağlamış bir liderdir.

09 Kasım 2018 Cuma 15:52
CHP'li Orhan Ergezer'in 10 Kasım mesajı
banner812
"Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Türk Milletinin kendi devletine sahip olmasını sağlamış bir liderdir. Ebediyete intikalinin üzerinden 80 yıl geçmesine rağmen hala Türk milletinin kalbindeki yerini ve sevgisini korumayı başarmıştır.

Atatürk, barışçı kişiliği, reformları, düşünce ve yaptıklarıyla dünya tarihine damgasını vuran ve tüm insanlığın saygı duyduğu büyük bir liderdir. BM İnsan Hakları Evrensel Beyannamesinde esin kaynağı olmuştur.

Atatürk’ün vefatıyla başlayan yeni dönemin muhasebesi, onun hayatında başardıkları, düşünceleri ve hedefleriyle kıyaslanarak yapılmalıdır.

O’nu ölümsüzlüğe uğurladığımız günün yıldönümünde hepimize düşen en büyük görev; Atatürk’ü ve en büyük eseri Cumhuriyet’i anlamak, Cumhuriyet’in değerlerini her koşulda korumak, Atatürk'ün düşüncesini benimsemek, Türkiye’yi aydınlık yarınlara taşımaktır.

Atatürk Cumhuriyeti’nin çağdaş bir belediye başkan adayı olarak, Çukurova'mızda Atatürk ve onun kurduğu Cumhuriyet’i gelecek nesillere anlatmak görev ve misyonunu yılmadan sürdüreceğimizden kimsenin şüphesi olmasın.

Türk milletinin ışık kaynağı, çağdaş Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu, aydınlık Türkiye'nin sembolü, büyük devrimci ve düşünce adamı Yüce Atatürk'ün gönlümüzdeki erişilmez yeri hiçbir zaman değişmeyecektir.

Cumhuriyetin erdemine ve temel değerlerine yürekten inanmanın ve Mustafa Kemal Atatürk’ün düşünce ve eylemlerinin anlamını özümsemiş olmanın gururu ve bilinciyle Ulu Önderimizi aramızdan ayrılışının 80. yıldönümünde bir kez daha saygı, rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz."
Son Güncelleme: 12.11.2018 00:54
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner816

google.com, pub-7197687656137963, DIRECT, f08c47fec0942fa0