banner815

Engelli ailelerinden Sözlü'ye teşekkür

ADANA Engelsiz Yaşam ve Farkındalık Derneği Başkanı Hacer Bulut, Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü'yü ziyaret ederek, dernek çalışmalarına verilen desteğe teşekkür etti. Hacer Bulut, Başkan Sözlü'nün engellilerle ilgili...

29 Temmuz 2016 Cuma 15:30
Engelli ailelerinden Sözlü'ye teşekkür
banner812

ADANA Engelsiz Yaşam ve Farkındalık Derneği Başkanı Hacer Bulut, Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü'yü ziyaret ederek, dernek çalışmalarına verilen desteğe teşekkür etti.

Hacer Bulut, Başkan Sözlü'nün engellilerle ilgili her konuya hassasiyetle yaklaştığını görmenin sevincini yaşadıklarını belirterek "Adana Büyükşehir Belediyesi'nin derneğimize verdiği desteğe, engelli vatandaşlarımızın yaşamını kolaylaştırma yönünde attığı adımlara teşekküre geldik. İşbirliğimizi geliştirmek, devam ettirmek istiyoruz. Biz çocuklarımızın neye ihtiyacı olduğunu ve ne yapılması gerektiğini bilen engelli ebeveynleriyiz. Elbette yaşadığımız zorluklar var ve bunların kolay hale getirilmesini talep ediyoruz" dedi.
Bulut, Adana'da engelli çocukların yararlanabileceği park sayısının artırılmasını da istedi.

GEÇİCİ BAKIM MERKEZİ
Engelli ebeveynleri olarak kendileri öldükten sonra çocuklarına kimin, nasıl bakacağına dair korkuları olduğunu ifade eden Hacer Bulut, cenaze ve hastalık durumlarında, çocuklarına geçici olarak bakacak bir engelli oteli ya da yatılı bakım merkezi eksikliğini hissettiklerini anlattı.

ENGELSİZ ADANA HEDEFİ
Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü de engelli vatandaşların hayatını kolaylaştırmak, Adana'yı 'engelsiz kent' haline getirmek için çaba harcadıklarını kaydetti. Başkan Sözlü, Karataş sahiline 7 km mesafede kurulacak Engelsiz Yaşam Merkezi'nin faaliyete başlamasının ardından, Adana'da önemli bir eksiğin giderilmiş olacağını söyledi. Sözlü "Her türlü sorununuzu direkt bizimle irtibata geçerek iletebililirsiniz. Bunun yanı sıra Adana Kent Konseyi Engelli Meclisi'yle de irtibat halinde olmanız yarar sağlayacaktır. Onlarla da işbirliği yapıyoruz ve birlikte güzel projelere imza atıyoruz" diye konuştu.

Son Güncelleme: 08.08.2016 00:08
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner817

google.com, pub-7197687656137963, DIRECT, f08c47fec0942fa0