banner815

Erkek Derneğine Kadın Başkan

ADANA Genç İş Adamları Derneği (AGİAD) Başkanlığına Gülümsün Adalı seçildi.

29 Mayıs 2016 Pazar 10:32
Erkek Derneğine Kadın Başkan
banner812
ADANA Genç İş Adamları Derneği (AGİAD) Başkanlığına Gülümsün Adalı seçildi. Adalı, kadın istihdamının artırılması, kadınların iş dünyasında ve STK'larda daha aktif temsil edilmesi için çalışacağı mesajı verdi. 

AGİAD olağan genel kurulu Sheraton Oteli'nde yapıldı. Eski başkanlar Nuri İzci, Ümit Onatça ve Tamer Gülcan'ın divanı oluşturduğu genel kurulda son dönem başkanı Sefa Noyaner bir teşekkür konuşması yaptı. Tek liste ile girilen seçimde Gülümsün Adalı oybirliğiyle AGİAD'ın yeni başkanı seçildi. Adalı, seçimden sonra yaptığı konuşmada, AGİAD'ın Adana'nın ve güney bölgesinin ekonomik, sosyal ve kültürel yapılanması, gelişimi, uluslararası platformlarda temsil edilmesi açısından derneğin üstlendiği rolü vurguladı. Başkanlığı döneminde bu rolü daha güçlü kılacağını dile getiren Gülümsün Adalı, istihdam ve kadınların temsil haklarına da değindi. 

EĞİTİMLİ KADININ İŞ GÜCÜNE KATILIMI DAHA FAZLA

TÜİK verilerine göre eğitim seviyesi yüksek kadınların temsilde ve iş gücüne katılımda daha önde olduklarının görüldüğünü belirten Gülümsün Adalı, şöyle konuştu:

"Nüfusun yarısını oluşturan kadınların istihdamda yüzde 20'ler seviyesinde olduğu, STK'lar içindeki temsilci oranının ise yüzde 10'lar seviyesinde kaldığı göz önüne alındığında, bölgenin sosyo -ekonomik geleceğine yön verme iddiasındaki bir dernekte kadın başkan olarak görev almanın onurlu ve zor bir görev olduğunun farkındayım. Ancak, kadınlarımızın etkinliklerimize aktif katılımlarının yanı sıra toplumda ve iş dünyasında yüksek bir rol model oluşturmalarına da katkı koymaya çalışacağım."

Adana'nın Ortadoğu ve Akdeniz'in enerji, tarım ve sanayi sektöründeki geçiş noktası konumuna dikkat çeken Adalı "Kentimizin gelişimin, çağdaş ve Atatürk'ün gösterdiği muasır medeniyetler seviyesin hedefine ulaşılmasında AGİAD olarak bizim de söz hakkımız olduğuna inanıyorum" dedi. 

Adana Genç İş Adamları Derneği'nin Yönetim Kurulu; Gülümsün Adalı, Enver Yılmaz, Ege Baş,  Ziya Alim Koçer, Ali Can Boğa, Aytaç Özelköse, Hakkı Aksay, Ozan Gülaçtı ve Pınar Bekaroğlu, Ahmet Nuri Sabuncu, Mustafa Şahbaz, Cihan Değişmez, Zeynep Madenci, Erdal Hatipoğlu, Selim Gizer, Cumhur Demirağ'dan oluştu.
DHA
Son Güncelleme: 01.06.2016 10:40
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner782

banner816

google.com, pub-7197687656137963, DIRECT, f08c47fec0942fa0