banner815

Esnaftan darbe girişimine tepki

TESK darbe girişimine tepki olarak hazırlanan kamuoyu duyurusu Adana'da okundu.

19 Temmuz 2016 Salı 12:59
Esnaftan darbe girişimine tepki
banner812

TÜRKİYE Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu'nca (TESK) darbe girişimine tepki olarak hazırlanarak ülke genelindeki 81 ilde aynı anda yapılan 'kamuoyu duyurusu' Adana'da ESOB Başkanı Nihat Sözütek tarafından okundu.

Adana ESOB binasındaki açıklamaya Birlik Başkan Vekilleri Mustafa Göktaş ve Kenan Yılmaz ile yöneticiler de katıldı. Sözütek, yaptığı konuşmada demokrasinin işlemesi, özgürlüklerin doğru şekilde yaşanmasından yana olduklarını, 15 Temmuz'da yaşananların ise kabul edilemez olduğunu söyledi.

Sözütek "Bu olay kabul edilir, sindirilir bir durum değil. Gönlümüz ister ki, hükümetimiz tüm siyasi partilerle, grubu olan olmayanlarla birlikte bir komisyon oluştursun, bu komisyonun sağlıklı çalışması için zemin oluşturulsun ve her şey en doğru şekilde gün yüzüne çıkarılsın. Bizim tek hedefimiz demokrasinin işler olmasıdır" dedi.

Nihat Sözütek'in okuduğu, TESK'in duyurusu ise şöyle:
"Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin birlik ve beraberliğini açıkça tehdit eden 15 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleşen darbe girişimi karşısında, Ahilik gelenek ve kültüründen gelen, her zaman devletinin ve milletinin yanında yer alan, aileleri ve yanlarında çalışanlarla birlikte 20 milyonluk büyük bir camiayı temsil eden esnaf ve sanatkarlarımız, hiç düşünmeden, canları pahasına, cesaret ve kararlılıkla, dimdik ayakta durmuştur. Ülkesine, milletine ve devletine sahip çıkan vatandaşlarımızın sokaklara ve meydanlara korkusuzca ve cesaretle çıkarak, demokrasi nöbeti tutmaları ve demokrasiye sahip çıkmaları, bugün olduğu gibi geleceğimizin de en büyük teminatıdır."
DHA

Son Güncelleme: 27.07.2016 02:37
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner782

banner816

google.com, pub-7197687656137963, DIRECT, f08c47fec0942fa0