banner815

Genç mühendisler baret taktı

ÇÜ'de bu yıl mezun olan inşaat mühendisleri mesleğin simgesi olan baret ve rozet taktı.

07 Haziran 2016 Salı 12:36
Genç mühendisler baret taktı
banner812

TÜRK Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Adana Şubesi'nde düzenlenen törende, Çukurova Üniversitesi'nden (ÇÜ) bu yıl mezun olan inşaat mühendisleri mesleğin simgesi olan baret ve rozet taktı.

Toplantıda konuşan İMO Adana Şube Başkanı H.Çağdaş Kaya, genç mezunların heyecanlarına ortak olmanın sevincini yaşadığını söyledi. Öğrencilerin mezuniyetten sonra hayatın önemli bir yol ayrımına girdiğini belirten Kaya, "

"Mesleğimiz, yarattığı yapılarla toplumsal gelişmenin somut yanlarını temsil eder. Biz inşaat mühendisleri bir başka ifadeyle toplumun yapıcılarıyız. Toplumsal yarar ilkesi, etik anlayış, erdemli davranış, mesleğimiz boyunca vazgeçilmezimiz olmak zorundadır. Böyle olduğu sürece de kazanan insanlık olacaktır" dedi.

MİLLETVEKİLİ TÜMER DE KATILDI

Kaya'dan sonra söz alan İMO üyesi ve CHP Adana Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer ise inşaat mühendisliğinin 'bilimsel verilere dayanan, toplumun özgür ve çağdaş bireyler olarak bir arada yaşamasını sağlayan önemli bir meslek' olduğunu vurguladı.

Çukurova Üniversitesi Geoteknik Anabilim Dalı Başkanı Mustafa Laman da sağladığı düzenlenen program için İMO Adana Şubesi'ne teşekkür etti. Daha sonra, yeni mezunlar adına genç-İMO 4'üncü sınıf temsilcisi Mazlum Sevincek ile İMO üyesi ve ressam Güngör Zencirli birer konuşma yaptı. Konuşmaların ardından İMO Adana Şube Yönetim Kurulu Üyesi A.Berdan Dinçyürek yönetiminde 'inşaat mühendisliği yeminini' edildi.

Son Güncelleme: 16.06.2016 08:54
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner816

google.com, pub-7197687656137963, DIRECT, f08c47fec0942fa0