banner815

Göz Altı Morlukları Ve Tedavi Şekilleri

Göz Altı Morluklarının Oluşma Sebepleri..

23 Kasım 2018 Cuma 16:29
Göz Altı Morlukları Ve Tedavi Şekilleri
banner812
Günümüzde hem erkeklerin hem de kadınların gerek kendilerine gerek ise çeşitli sağlık kurumlarına telefon ve mail vasıtası ile sordukları soruların başında göz altı morluğu neden oluşur sorusu gelmektedir. Bu morluklar kişileri yorgun, bitap ve halsiz gösterdikleri gibi genel hatları itibariyle kişilerin olduklarından daha yaşlı ve estetik dışı görünmelerine de neden olmaktadır. Bu nedenle bu morlukların neden oluştuğunu bilmek ve buna göre bir tedavi isteğinde bulunmak her kişinin hakkıdır.
 
Göz altı morluklarının oluşma nedenlerinin başında kalitesiz ve düzensiz uyku faktörü gelmektedir. Özellikle uykunun en verimli saatleri olan 23.00 ile 04.00 saatleri arasında uyumayan kişilerde bu rahatsızlığın izlekleri görülmektedir. Aynı zamanda beslenme alışkanlıkları ve sportif faaliyetlerde bulunmamak da bu estetik dışı görüntülerin göz altlarında birikmesine neden olur. Stres, kaygı ve depresyon gibi psikolojik kaynaklı rahatsızlıklar da tetikleyici nedenler arasında yer alır. Kişinin gün içinde aşırı yorulması da bir diğer nedendir.
 
Göz Altı Dolgusu ve Faydaları
 
Göz ve yüz çevresindeki nemin azalması ile birlikte göz altı morlukları oluşmaktadır. Uzm. Dr. Hande Ulusal bildiriyor: Tüm göz altı morluklarının giderilmesinde yıllardan beri başarılı ve güvenli bir şekilde uygulanan göz altı dolgusuçeşitli kanüller kullanılarak gerçekleştirilir. Genel anestezi yerine lokal anestezi uygulanır. İşlem takriben yarım saatlik zaman diliminde tamamlanır. Uygulamadan önce dikkat edilmesi gereken temel kurallar vardır. Bu kurallardan en önemlisi uygulama zamanının üç gün öncesinden alkol tüketimini kesmektir. Kullanılan solüsyon malzemeleri hem nem oranının hem de gerginliği arttırır. İşlem kalıcı değildir ama bir yıldan fazla bir zamanı kapsayan geniş bir zamana yayılan etkilere sahiptir. İhtiyaç duyulduğu takdirde tekrar yapılmasında herhangi bir sakınca bulunmamaktadır.
 
Somon Dna Tedavisi ve Faydaları
 
Toplamda hastadan hastaya değişmek üzere 3 -4 seansa yayılan bir süreye sahip olan somon dna tedavisicildin çok daha pürüzsüz ve taze görünmesi için yapılmaktadır. Hem erkekler hem de bayanlar bu uygulamadan faydalanabilmektedir. Ancak iki seansta somon dns'sı cilde enjekte edilir. Göz altı dolgusunda olduğu gibi genel anestezi kullanılmamaktadır.
Son Güncelleme: 23.11.2018 16:32
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner817

google.com, pub-7197687656137963, DIRECT, f08c47fec0942fa0