banner776

Hakimler 'kalem yerine sigara kıracak'

ADANA Cumhuriyet Başsavcılığı ve İl Halk Sağlığı Müdürlüğü işbirliğinde Adana Adliyesi'nde görev yapan hakim, savcı ve çalışanlar, 'Kalemi değil sigarayı kırıyoruz' sloganıyla sigaraları kırıp attı.

28 Nisan 2016 Perşembe 14:32
 Hakimler 'kalem yerine sigara kıracak'
ADANA Cumhuriyet Başsavcılığı ve İl Halk Sağlığı Müdürlüğü işbirliğinde Adana Adliyesi'nde görev yapan hakim, savcı ve çalışanlar, 'Kalemi değil sigarayı kırıyoruz' sloganıyla sigaraları kırıp attı.

Adana Cumhuriyet Başsavcılığı İş Sağlığı ve Güvenliği Bürosu tarafından, Adana Adliyesi'nde sigara kullanımının en aza indirilmesi, tüm yargı mensupları ve çalışanlarının iş, sağlık ve yaşam kalitelerinin arttırılması amacıyla 'Hayatınızı Sigaraya Hapsetmeyin' projesi hazırlandı. Adliyede görev yapan hakim ve cumhuriyet savcıları ile çalışanların sigarayı bırakmasını öngören proje kapsamında, Adana Cumhuriyet Başsavcılığı ve İl Halk Sağlığı Müdürlüğü arasında protokol imzalandı. Protokolle başlatılan sigara bırakma kampanyası ile ana bina açık alanda düzenlenen etkinlikte, İl Halk Sağlığı görevlileri, sigara bırakmak isteyen adliye çalışanlarının başvurularını alıp, karbon testi yaptı.

BAŞSAVCI: İNSANLIĞIN EN ÖNEMLİ SORUNLARINDAN BİRİ

Adana Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan, 1 yıl boyunca yürütülecek proje ile hem grup çalışması hem de eğitimlerle sigarayı bırakmak isteyen gönüllülere destek olunacağını söyledi. Yeldan, "Adliyemizde sigara kullanımına yönelik denetimleri yapıyoruz ancak bu illetten kurtulmak, dumansız bir hayata başlamak isteyen arkadaşlarımıza bu projeyle destek olacağız. Projemiz inşallah başarılı olur ve adliyemizin, tüm insanlığın en önemli sorunlarından birisi olan hayatın renklerini griye çeviren sigara bağımlılığından kurtuluruz. Hayatı sigaraya hapsetmeyelim, hep beraber temiz nefesler almak için bu projeye destek olalım" dedi.
Yeldan, proje sonunda sigarayı bırakanlara bisiklet hediye edileceğini de sözlerine ekledi. İl Halk Sağlığı Müdürü Dr. Çağlar Çatak ise, bu konuda kamu kurumları arasında öncülük yaptığı için Adana Cumhuriyet Başsavcılığı'na teşekkür etti. 

Adana İl Halk Sağlığı Müdürlüğü Ruh Sağlığı Programları Tütün ve Bağımlılık Yapıcı Maddeler Şube Müdürü Dr. Saadet Önal ise, 20 milyon sigara kullanıcısı olan ülkemizde her yıl 100 binden fazla kişinin de sigaraya bağlı hastalıklardan hayatını kaybettiğini söyledi. 

'KALEMİ DEĞİL SİGARAYI KIRIYORUZ'

Etkinliğin sonunda Başsavcı Ali Yeldan, Bölge Adliye Mahkemesi Cumhuriyet Başsavcısı Sabri Beytorun, Adalet Komisyonu Başkanı Ramazan Yılmaz, mahkeme başkanları ile hakim ve cumhuriyet savcıları, 'Kalemi değil, sigarayı kırıyoruz' sloganıyla sigaraları kırdı. Öte yandan, 'Hayatını sigaraya hapsetme', 'Kalemi değil sigarayı kırıyoruz' yazılı afişler, hem çalışanları hem de vatandaşları bilinçlendirmek amacıyla adliyenin duvarlarına asıldı.
DHA
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
TÜMÜ Yazarlar
Hava Durumu
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner671