banner815

İddia dehşet verici: bir dayak yemedikleri kalıyor

İddia dehşet verici: bir dayak yemedikleri kalıyor

07 Eylül 2020 Pazartesi 12:16
İddia dehşet verici: bir dayak yemedikleri kalıyor
banner812

Amerika'da başlayan ve Türkiye'nin bir çok ilinde zincir mağazalarla devam eden bir kafe ile ilgili çok sayıda şikayet geldiği iddia ediliyor.

Çeşitli platformlarda tepkilerini dile getiren vatandaşlar, firmanın halka yaklaşım tarzında kabalık ve ilgisizliğin hakim olduğunu öne sürüyorlar.

İşte bunlardan bazıları:

" Soulmate Coffee Çalışanın Saygısız Tavrı
Soulmate Coffee'nin Ziyapaşa şubesinde bize yapılan tavır hiç hoş değildi. Kasiyer içeri girdiğimiz andan beri bize ters ters cevaplar verdi. Çalışanlar sanırım yorgunluktan müşterilerden ve işinden nefret ediyor. İlk önce kendisi maske takmamasına rağmen bize ters ters maske takacaksınız dedi." (Şikayetçi Nihan https://www.sikayetvar.com/soulmate-coffee/soulmate-coffee-calisanin-saygisiz-tavri)"

Soulmate Coffee Adana Optimum Personel Saygısızlığı
"Saat 13.45 civarında Adana Optimum AVM'de bulunan şubenizde ben, öncelikle içeriye girer girmez yüksek bir sesle siparişinizi alabilir miyiz diye bağrıldı. Üzerime alınmayıp balkonun olduğu tarafa çıktım ve kız arkadaşımı beklemek için oturdum. Yaklaşık 10 dakika sonra kız arkadaşım geldi ve kasadaki görevlinin kız arkadaşıma yüksek sesle siparişinizi alabilir miyiz diye bağırdığını anlattı. Tekrar aldırmadık ve 5 dakika dinlenip tam siparişimizi vermeye kalkarken bir görevli yanımıza geldi ve siparişinizi verecek misiniz dedi. Kız arkadaşım vereceğiz derken ben araya girdim ve hayır vermeyeceğiz dedim ve bana eğer sipariş vermezseniz burada oturamayacağımızı söyledi ve bizim orayı terk etmemiz gerektiğini söyledi ve biz de sizi şikayet edeceğimizi söyleyip kalktık. Bu arada uygulamayı aktif kullanıp, sürekli ziyapaşa Soulmate şubenizi kullanıp, orada hizmetten aşırı memnun kalıp ve burada böyle bir durumla karşılaşmak gerçekten bizi üzdü. Sizin konseptiniz daha çok hizmet ve Konfor odaklıdır. Sıradan cafeler gibi olmadığınız için tercih sebebisiniz. Herhangi bir Starbucks veya Caribou şubesinde bunların hiç biri başımıza gelmedi. Bundan sonra Optimum şubenize kesinlikle gelmeyeceğimi üzülerek söylüyorum." (Şikayetçi Volkan - https://www.sikayetvar.com/soulmate-coffee/soulmate-coffee-adana-optimum-personel-saygisizligi)

Soulmate Coffee Adana Ziyapaşa Şubesinde Yaşanan Sorun!
"Gerçekten bugün rezillik yaşadık. Arkadaşımızın doğum günü için gittik pasta yapıp. Gittiğimizde bir garson bizi gördü pastayı gördü bize yukarı katı önerdi bizde çıktık 3 kisi ve gelecek 2 arkadaşımızı bekledik. Bu sırada ben kahve aldım ama arkadaşlarım diğerlerini bekleyip beraber almak pastayla birlikte içmek için sonra alacaklarını söylediler. Sonra orada çalışan bir kadın gelip gayet rahatsız edici bir üslup ve suratla doğum günü için önce izin almamız gerektiğini ve 10 liranın üstünde kahve almamız gerektiğini söyledi biz zaten alacağız demeye kalmadan bu dediklerini tekrarladı açıklama yapmamıza izin vermeyip sesini yükseltti. Gerçekten dövecek gibiydi. Biz yine zaten kahve alacağız uyarmakla haklısınız ama bize bizi yukarı gönderen garson tarafından hiçbir şey söylenmediğini söyledik. O bilmiyor ve yetkisi yok dedi yine sertçe ve bizde aynı şekilde prosedürü bilmediğimizi ama zaten kahve alacağımızı söyledik. Sesinizi neden yükseltiyorsunuz dediğimizde tekrar aynı şeyleri sıralamaya başladı ve açıklama yapmamıza kızıp bana aynı şeyleri söylüyorsunuz diye çıkıştı bizde açıklama yapmak zorunda olduğumuzu söyledik ısrarla zaten kahve alacağız izin konusunda haklısınız desek de aynı sertlikte konuşmaya devam etti. Yazık gerçekten müşteriyle nasıl konuşulacağını nasıl uyarı yapılacağını bilmiyor bu kadar yaygın ve iyi bir mekanda çalışmasına rağmen. Sonrasında ses tonunu üslubunu hakaret saydık ve kalkıp gittik." (şikayetçi Defne- https://www.sikayetvar.com/soulmate-coffee/soulmate-coffee-adana-ziyapasa-subesinde-yasanan-sorun)

Şikayetlerin sadece bir kaçını yayınlıyoruz. Soulmate Coffee ile ilgili şikayetlerin hergün onlarcasının yaşandığı kaydedilen Adana'da yerel işletmecilerin müşteri memnuniyeti açısından kendilerini sorgulayarak gerekli düzeltmeleri yapmaları gerekiyor. Kimse Adanalıları yolunacak tavuk gibi görmeye kalkmasın!

Son Güncelleme: 09.09.2020 23:26
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner817

google.com, pub-7197687656137963, DIRECT, f08c47fec0942fa0