banner815

İnternet Gazetecileri seçimini yaptı

Çukurova İnternet Gazetecileri Derneği olağan genel kurulu dernek merkezinde yapıldı.

28 Ocak 2019 Pazartesi 00:15
İnternet Gazetecileri seçimini yaptı
banner812
Çukurova İnternet Gazetecileri Derneği olağan genel kurulu dernek merkezinde yapıldı.

Dernek Başkanlığına Azmi Ertan yeniden seçildi.

Seçime katılan üyelerin tamamının desteğini alan Azmi Ertan konuşmasında, 'ÇİGDER olarak Adana, Osmaniye, Niğde, Mersin ve Hatay' illerindeki üyelerimizin hak ve menfaatlerini koruma yönünde önemli mesafeler katettik. İnternet ortamında gazetecilik yapan meslektaşlarımızın tercihi ile derneğimiz her geçen gün daha da büyümektedir. Yeni İnternet Yasası ile ilgili ön süreci dikkatle izlemekteyiz. Çukurova'da ilk ve tek internet gazetecileri meslek birliğinin varlığı bölgedeki meslek mensupları açısından son derece memnuniyet vericidir" dedi.

Ertan, İnternet gazeteciliğinin en önemli özelliğinin hedef kitleye, seri ve anında haber akışını sağlaması olduğuna bu özelliği ile de yazılı ve görsel basından farklı olduğuna dikkat çekti.

Azmi Ertan, "İnternet gazeteciliğinin binlere hitap eden etkisine rağmen, gerek seçilmiş, gerekse de atanmış yerel yöneticiler tarafından değerinin hala anlaşılamamış olması son derece düşündürücüdür" ifadesini kullandı.

ÇUKUROVA İNTERNET KONSEYİ KURULDU
ÇİGDER bünyesinde İnternet Konseyi kurulduğu ifade edildi. Başkanlığını Ömer Alpdoğan, Başkan Yardımcılığını ise Abdülhalim Öztoprak'ın yapacağı konseyin, internet gazeteciliğinin meslek etiği ve disiplin konularında etkin bir rol oynamasının amaçlandığı kaydedildi.

Çukurova İnternet Konseyi şu isimlerden oluştu:
Ömer Alpdoğan (Başkan), Abdülhalim Öztoprak (Başkan Yardımcısı), Kamil Yalçın Göl (Genel Sekreter), İzzettin Aydemir (Yazman) Üyeler: İ.Gökmen Oğur, İsmail Usta, Resul Bozkurt, Türkeş Manga, İsa Ekici, Kemal Soner, Nesrin Rihani, H. Hüseyin Yetiş, Faruk Oluk, Abdullah Göçer, Ercan Koç ve Ali Deniz.YÖNETİM KURULU: 
Azmi Ertan (Başkan), Ramazan Yaygın (Başkan Yardımcısı), Mehmet Turaçcı (Genel Sekreter), Ersin Sucu (Dernek Muhasibi), Filiz Pişkin (Üye).

DENETİM KURULU
Yalçın Arslan (Başkan), Üyeler: Ayşegül Şingirik, Mehmet Özler.

Son Güncelleme: 03.02.2019 05:28
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Cumalı Demiray 2019-01-28 17:20:39

Hayırlı olsun

banner782

banner817

google.com, pub-7197687656137963, DIRECT, f08c47fec0942fa0