banner610
banner805

Minikler müzeyle tanıştı

Gündüz Çocuk Bakımevinde eğitim gören çocuklar müzelerle tanıştı.

18 Ekim 2017 Çarşamba 22:54
Minikler müzeyle tanıştı
ADANA Büyükşehir Belediyesi Gündüz Çocuk Bakımevi'nde eğitim gören çocuklar müzelerle tanıştı.

3-6 yaş arasındaki minikler Adana Sinema Müzesi ile Yeşiloba Şehitliği Müzesi'ni ziyaret edip, adeta zaman tünelinde yolculuk yaptı.

Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı'na bağlı olan Gündüz Çocuk Bakımevi'nde kreş hizmeti ve eğitim alan minikler öğretmenlerinin rehberliğinde müze turuna çıktı.

Miniklerin ilk ziyaret durağı Türk sinemasına yüzlerce film kazandıran Adanalı oyuncu, yönetmen ve yazarların anılarının yaşatıldığı, önemli afiş, arşiv, kamera ve materyallerin sergilendiği Adana Sinema Müzesi oldu.

Burada sanatçıların balmumu heykellerini, antika değeri taşıyan kamera ve sinema makinelerini yakından görme imkanı bulan öğrenciler, müze görevlilerinden detaylı bilgiler aldı.

Gündüz Çocuk Bakımevi kafilesi daha sonra Yeşiloba Şehitliği Müzesi'ne konuk oldu. Minikler, Kurtuluş Mücadelesi'nde bağımsızlık meşalesinin yakıldığı yer olan Yeşiloba Şehitliği Müzesi'nde kahraman Adanalıların işgalci Fransızlara karşı yazdığı destanları temsili canlandırmalarla izledi.

İstiklal uğruna şahadet mertebesine erişen atalarına dua eden minikler, tarihe ışık tutan müzede öğretmenleriyle birlikte bol bol anı fotoğrafı çekildi. 
Son Güncelleme: 01.11.2017 19:59
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner782

banner811

google.com, pub-7197687656137963, DIRECT, f08c47fec0942fa0