banner815

Savunmanın yeni neferleri örgütlendi

Adanalı genç avukatlar örgütlendi.

01 Haziran 2016 Çarşamba 12:21
Savunmanın yeni neferleri örgütlendi
banner812
Meslekte staj sonrası 5 yıla kadar kıdemi bulunan avukatlar 'Adana Genç Avukatlar Derneği' çatısı altında buluştu. Adana Genç Avukatlar Derneği'nin tanıtım toplantısına derneğin kurucuları olan Seda Sezer, Boray Dilik, Mehmet Fatih Öztürk, Simay Sönmezateş, Furkan Karlı, Büşra Özbiçer, Mahmut Şendağ, Mehmet Üsgüloğlu, Büşra Baynaz ve Özer Özbayrak katıldı.

Adana Barosu Başkanı Mengücek Gazi Çıtırık ve önümüzdeki dönem yapılacak baro seçimlerinde Demokrat Avukatlar Grubu'nun adayı olarak yarışacak Veli Küçük de genç avukatların tanıtım toplantısına katılarak destek verdi. 

'YÖNETİMDE GENÇ AVUKATLAR TEMSİL EDİLEMİYOR'

Deneyimli avukat Ülkü Tolunay'ın da destek verdiği grup adına açıklama yapan Adana Genç Avukatlar Derneği Başkanı Seda Sezer, bünyesinde yaklaşık 2 bin 500 üye bulunan Adana Barosuna, kıdem süresi 5 yıla kadar olan 700'den fazla genç avukatın üye olduğunu söyledi. Baro üyelerinin yüzde 65'inin meslekte en fazla 10 yıl kıdemi olduğunu vurgulayan Sezer, "Baroda yönetime girmek için en az 5 yıllık mesleki kıdem gerekiyor. Bu nedenle genç avukatlar yönetimde temsil edilemiyor. Derneğimizin kuruluş amaçlarından birisi bu. Derneğimize staj sonrası 5 yıla kadar kıdemi bulunanlar üye olabiliyor. Sonrasındakiler ise fahri üye olarak kabul ediliyor" dedi.  'Savunmanın yeni neferleri' olarak tanımladığı genç avukatların pek çok sorunla mücadele ettiğini kaydeden Seda Sezer, şunları vurguladı: 

"Kendi sorunlarımız çözülmeden yurttaşlarımızın sorunlarına çözüm getiremeyeceğimizin kanaatindeyiz. Bu nedenle çözüm odaklı Adana Genç Avukatlar Derneği'ni kurduk. Atatürk ilke ve devrimleri doğrultusunda, avukatlık meslek etiğinin istenilen seviyeye getirilebilmesi için kişi ve kurum ayrımı yapmadan genç meslektaşlarımızla buradayız."
DHA
Son Güncelleme: 04.06.2016 05:32
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner782

banner816

google.com, pub-7197687656137963, DIRECT, f08c47fec0942fa0