banner815

Seyhan Kent Konseyi diğerlerinden farklı olacak

Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar kuruluş sürecindeki 'Kent Konseyi'nin diğerlerinden farklı olacağını söyledi.

15 Haziran 2016 Çarşamba 13:16
Seyhan Kent Konseyi diğerlerinden farklı olacak
banner812

ADANA'nın merkez Seyhan İlçe Belediye Başkanı Zeydan Karalar, kuruluş çalışmaları tamamlanan Seyhan Kent Konseyi'nin 'idareyi izleyen, denetleyen ve proje üreten bir yapıda olmasını istediklerini' söyledi.

Başkan Karalar "Kurduğumuz Kent Konseyi diğerlerinden farklı olsun her şeyden önce işe yarasın istiyoruz" dedi.

Karalar, Kent Konseyi'ni oluşturan paydaşların katılımıyla Adana Eczacılar Odası'nda düzenlenen kuruluş bilgilendirme toplantısına katıldı. Karalar, yaptığı değerlendirmede "Kent Konseyi kurulması belediyeler için yasal bir zorunluluk fakat cezai bir müeyyidesi olmadığı için pek çok belediye kurmuyor. Kurulanların çoğunluğu da doğrudan belediye başkanının kontrolündeki yapılar gibi görülüyor. Biz biraz işimizi ciddiye aldık. Biraz zamana yaydık" ifadesini kullandı.

HAŞMET BİÇER'DEN TEŞEKKÜR
Seyhan Kent Konseyi Başkanı Haşmet Biçer de kuruluş sürecini tamamlayan konseye desteği nedeniyle Başkan Karalar'a teşekkür etti. Biçer, konseyin hukuki, mekansal ve örgütlenme çalışmalarını tamamladığını, yeni dönemde faaliyetlere başlanacağını bildirdi.

Açılış konuşmalarının ardından Ankara Üniversitesi Sosyal Bilgiler Fakültesi'nden Prof. Dr. Hakan Yılmaz, Doç. Dr. Fahri Bolurcı ve TBMM Yasa Uzmanı Mustafa Biçer, katılımcılara bilgi verdi.

Son Güncelleme: 27.06.2016 06:51
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner782

banner816

google.com, pub-7197687656137963, DIRECT, f08c47fec0942fa0