banner815

SEYMER ürünleri görücüye çıkıyor

Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, meslek edindirme atölyelerinde kursiyerlerin yaptığı ürünlerini satabilecekleri mağaza açacaklarını söyledi.

23 Mayıs 2016 Pazartesi 01:19
SEYMER ürünleri görücüye çıkıyor
banner812

ADANA'da merkez Seyhan İlçe Belediye Başkanı Zeydan Karalar, meslek edindirme atölyelerinde kursiyerlerin yaptığı ürünlerini satabilecekleri mağaza açacaklarını söyledi. Seyhan Meslek Edindirme Merkezleri'ndeki kursiyerlerin yaptığı ürünlerden oluşan yıl sonu sergisi açıldı.

Yaşar Kemal Kültür Merkezi'nde açılan sergiye Adana Vali Yardımcısı Azmi Yeşil, Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Eski Başbakan Yardımcısı Murat Karayalçın, Büyükşehir Belediye Başkanvekili Yalçın Akyol ile çok sayıda davetli katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Başkan Zeydan Karalar, SEYMER'leri daha aktif hale getirmek için çalışma yürüttüklerini belirtti.

Karalar şöyle konuştu:

"SEYMER'ler kapanacak' şeklinde söylenti vardı. Oysa tam tersine biz SEYMER'leri daha çok geliştirdik. Daha da geliştiriyoruz. Yeni yeni SEYMER binaları açıyoruz ve daha yeni SEYMER'ler açacağız. İstiyoruz ki kursiyerlerimizin çok büyük bölümü kadınlarımızdan oluşsun. Biz çünkü kadınlarımızdan tarafız. Kadınlarımızı adeta bir hapishane misali evin dört duvarı arasından çıkarmak önceliğimizdi. Ardından kadınlarımızı bir meslek sahibi yapmak ve edindikleri mesleklerden elde ettikleri gelirle ekonomiye aktif katılımlarını sağlamaya çalıştık öncelikle" dedi.

SATIŞ MERKEZLERİ AÇILACAK

Kursiyerlerin ürünlerini satabilecekleri bir mağaza açtıklarını belirten Karalar şöyle konuştu:

"Emniyetin karşısında Emek Mahallesi'nde altı katlı bir bina tuttuk. Bir katı SEYMER yapacağız ve bir katı da satış mağazası yapacağız. Bir de şehir merkezinde bir mağaza arıyoruz. Kursiyerlerin ürünlerinin satışı için. Her şey sizler için her şey sizin mutluluğunuz için. Bir iş akademisi kuracağız. Adana fazlasıyla dışarıya beyin göçü veriyor. Nitelikli göç veriyor. 63 bin göç veriyor, 50 bin göç alıyor. Nitelikli göç veriyor, niteliksiz göç alıyor. Beyin göçü bir şehir için kan kaybıdır. Güç kaybıdır. Çok nitelikli insanları Adana'da tutabilmek için bir iş akademisi kuracağız. Buradan siz SEYMER mezunları da yararlanacak."

Son Güncelleme: 25.05.2016 20:22
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner817

google.com, pub-7197687656137963, DIRECT, f08c47fec0942fa0