banner815

Siyasilere 'Etkili Eğitim' Semineri

POZ-İŞDER Başkanı Pekduraner, Adana CHP ve AKP Seyhan İlçe Kadın Kollarına yönelik 'Etkili İletişim' semineri verdi.

20 Haziran 2016 Pazartesi 06:49
Siyasilere 'Etkili Eğitim' Semineri
banner812
Pozitif Yaklaşım İş Hayatını Geliştirme Derneği, (POZ-İŞDER) Adana CHP ve AKP Seyhan İlçe Kadın Kollarına yönelik 'Etkili İletişim' semineri verdi. Pozitif Yaklaşım İş Hayatını Geliştirme Derneği Başkanı Mali Müşavir Özlem Pekduraner, etkili iletişim kurabilmek için şunları söyledi. 

"Birbirimize karşı açık ve dürüst olmamız gerekir. Kişiler birbirlerine karşı anlayışlı, hoşgörülü ve saygılı olmalı, farklılıkları hoş görmeli, tutarlı olmalı. Herkesin karşı tarafa kendi fikrini dayatması çatışma yaratır. Karşımızdakini kendine özgü nitelikleri ile kabul etmemiz gerekir. Suçlayıcı, eleştirici, yargılayıcı ve kırıcı olan 'sendili yerine suçlayıcı olmayan, iletişimin sürmesini destekleyen, kişiye değil davranışa yönelik olan 'ben' dili kullanılmalı. İş hayatında ve özel hayatta başarının büyük çoğunluğu doğru iletişime dayanır."
"İletişimde sözlü ifadeler, dil ötesi olan öğeler önemli olduğu kadar beden dili ile verdiğimiz mesajlar da çok önemlidir. İletişimde engeller oluşturan kişilik, eğitim, sosyo-kültürel farklılıkları ve çevre farklılıklarını dikkate alarak empati kurulmalıdır. Etkili iletişim sayesinde doğru anlaşılma imkanı elde edilir ve fikirlere ve önerilere  daha kolay destek bulunabilir."

ADANA'DAN SONRA MERSİN'DE
Poz-İşder Başkanı Özlem Pekduraner, topluma faydalı olabilmek ve toplumun bu faaliyetlere katılımını sağlamak amacıyla bu tür etkinliklerin Mersin'de de sürdürüleceğini söyledi.
Son Güncelleme: 01.07.2016 17:06
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner782

banner817

google.com, pub-7197687656137963, DIRECT, f08c47fec0942fa0