google.com, pub-7197687656137963, DIRECT, f08c47fec0942fa0google.com, pub-7197687656137963, DIRECT, f08c47fec0942fa0
banner828
banner833

Seçimlere daha bir hayli zaman var ama hazırlıklar şimdiden başlamış durumda.

Ak Parti'de henüz bir kıpırtı yok, bu partide geleneksel; 'görev istenmez, verilir' kültürü hakim olduğu için sessizlik son ana kadar süreceğe benziyor.

İYİ Parti Adana'da sürpriz adaylarla sahneye çıkarsa kimse şaşırmamalı.

Çukurova Belediye Başkanı CHP’li Soner Çetin'in gözü Büyükşehir'de partilisi Zeydan Karalar'ın koltuğunda. Ama bu hedef son derece zor, hatta imkansız görünüyor. Karalar’ın genel merkez ilişkileri son derece sağlıklı. Soner Çetin ise CHP içinde sıkıntılı bir süreçten geçiyor.

Çetin’in İYİ partiden adaylığı bu noktada sürpriz sayılmaz. Geçen dönem Kılıçdaroğlu"ndan veto yedikten sonra Meral Akşener’in özel ricası ile yeniden aday gösterildiğini hatırlatalım.

Başkan Çetin İYİ Parti’ye ilave puan getirir mi" diye sorulursa da, "Mal meydanda!" demek mümkün. Tıkır tıkır işleyen bir belediyeyi iflas noktasına getiren bir siyasetçiye, ‘daha yukarılara layıksın’ demek abesle iştigal etmek değil midir?

Belediye kasası her geçen gün erim erim erirken, kimlerin cüzdanı kabardıkça kabarıyor? Basında yer alan iddialara göz ucuyla bakın, kimden/kimlerden bahsedildiği net olarak anlaşılır.

Bu yolun yolcuları yatıp kalkıp Ak Parti iktidarına dua etmeli, Sayıştay raporlarının ceza-i yaptırımdan çıkarılması hayat öpücüğünden farksız olmalı. Değişiklikle önemli bir otokontrol sistemi caydırıcılıktan soyutlandı, sıradan bir tavsiye makamı halini aldı.

***

İYİ Partinin en önemli ikinci ismi Alemdar Öztürk, İYİ Partinin Ceyhan’daki vurucu gücü olabilecek donanıma sahip. Bunu bir yere not edin: Ceyhan’da böyle bir hamle taşları yerinden oynatacaktır. Bu ihtimal, biraz da, Alemdar Öztürk’ün’ hamlesine bağlı. Öztürk’ün yeni bir siyasi suikast tehdidine uğrama ihtimali gözlerden uzak tutulmamalı.

Hüseyin Sözlü’nün yeniden aday gösterilebilmesi mümkün. Burası Türkiye ve de paranın açamayacağı hiçbir kapı yok. Kazanır mı? Zeydan Karalar, tempoyu rolantide sürdürmeye devam ederse ya da reklamını yapmakta yeterisiz kalırsa neden olmasın?

Merkez Çukurova’da iki dönem önce MHP adayı olarak sahaya çıkan Ali Uğur Akbaş CHP’nin kalesi konumundaki bir yerde destan yazmıştı. MHP’yi yüksek oy oranı ile ikinci parti konumuna getirmişti. Geçen dönem Yusuf Baş aday gösterildi sonuç ortada.

Aynı hata, Ali Uğur Akbaş'ın başarı örneği dururken, Fetö hükümlüsü Mustafa Çay üzerinden yapılırsa MHP Çukurova’da ancak fetöcülerden oy alır  Bunca emeğe de yazık olur.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner830

banner776

banner836

google.com, pub-7197687656137963, DIRECT, f08c47fec0942fa0