banner776

Ameliyathane teknikerlerinin feryadına kulak verin

04 Mart 2019, 02:30
Ameliyathane teknikerlerinin feryadına kulak verin
Şikayetini bana anlat
"Bizler 15.867 'Ameliyathane teknikerliği' mezunları olarak 2 yıl boyunca teorik ve pratikte ameliyathane eğitimi aldık. 

Stajlarda çoğunlukla cerrahlarla birlikte ameliyata dahil olduk. Aldığımız eğitimle  gerekli donanıma sahip bir şekilde mezun olduk.
Ama maalesef  'Görev tanımı ve sertifikasyon' yüzünden mağdur edilmekteyiz. Gerek özel, gerekse devlet hastanesinde görev tanımımızdaki eksiklik yüzünden iş bulamıyoruz. 

2018'de yapılan son alımda 10 bin mezuna karşılık 172 gibi çok az bir sayı verildi. Üstelik 2015 yılında Sağlık Bakanlığı'nın Yayınladığı "2023 Sağlık iş gücü ve hedefleri" bildirisi sayfa 2'de 2023 yılına kadar en çok ihtiyaç duyduklari bölüm %71,4 ile Ameliyathane teknikerligi olduğu belirtilip 2023 yılına kadar 10.000 + yetmezse 3.000 daha atamaya yapılacağı belirtilmişti.

Bizler devletimizin, bakanlığımızın yaptığı plan ve bildiriye  güvenerek, zorluklar altinda, borç içinde okuduk ve mezun olduk. Ama şu an yapılan atamalar en fazla 172 kişi oldu.

Üstelik Sağlık Bakanlığı'nın yıllık ihtiyaç tablosu olan 'PPDC Tablosunda' 967 Ameliyathane Teknikeri ihtiyaci varken atama en fazla 172 yapılıyor. Her geçen gün mezun sayımız artıyor. Kpss'den yüksek puanlar almamiza rağmen maalesef ihtiyaç olduğu halde az kadro verildiği için atanamiyoruz. 

Özel Hastanede ise görev tanimindaki eksiklik ve özel hastanede bulundurma zorunluluğu listesinde olmadığımız için iş bulamıyor veya zorlanıyoruz

Lütfen sesimize ses verin, Allah rızası için bizlere yardımcı olun. Bizler, devletine bakanlığına küsen, ümidini yitiren, yaşı ilerlemesine rağmen bi türlü hayata atılmayan gençler olarak anılmak istemiyoruz. Her zaman devletimize hizmet etmek, çalışmak istiyoruz.

Ameliyathane teknikerleri olarak  yönetmelikteki mevcut görev tanımımızın düzeltilmesini, ameliyathane sahasında sertifikasyona son verilmesini istiyoruz.

Branş dağılımı yaparken PDC  tablosunda bizlerin de göz ardı edilmemesini umuyor, 15.867 Ameliyathane Teknikerine 2.000 kadro bekliyoruz. 

Mağduriyetimizi çözmeniz hususunu ilgililere arz eder saygılarımızı sunarız."
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
TÜMÜ Yazarlar
Hava Durumu
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner671