banner815

Bilal Uludağ'dan 18 Mart mesajı

Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ, 18 Mart 1915 Çanakkale Zaferi sebebiyle bir mesaj yayınladı.

17 Mart 2019 Pazar 15:14
Bilal Uludağ'dan 18 Mart mesajı
banner812
Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ, 18 Mart 1915 Çanakkale zaferinin inanç, azim ve yiğitlikle örülmüş bir destanın yaradılış tarihi olduğunu söyledi.

Bilal Uludağ, Çanakkale Savaşının tüm dünyaya karşı verilmiş emsalsiz bir mücadele örneği olduğunu, orada kahramanlık destanı yazan aziz şehitlerimizi, onların eşsiz komutanı Gazi Mustafa Kemal Paşa'yı şükran, minnet, saygı ve rahmetle andıklarını dile getirdi.

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü ‘nün 104’nci yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınlayan Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ, Yedi düvele karşı iman ve inancıyla dur diyen ve Çanakkale Zaferi'ni bizlere yaşatan tüm aziz şehitlerimizi rahmet ve saygıyla andıklarını belirterek açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

"Bu zafer aynı zamanda Mehmetçiğin vatan ve millet sevgisinin ölümsüzlük anıtıdır. Milletimizin gönlünde daimi yerini alan şehitlerimiz, Ülkemizin bağımsızlığının ve bölünmez bütünlüğünün korunması, huzur ve güven içinde yaşamamız, milli çıkarlarımızın savunulması ve vatanımıza hizmet etmek için canlarını feda etmişlerdir.

Çanakkale Savaşı, bugün her zamankinden daha büyük anlam ifade etmektedir. Türk Devletinin temellerinin atıldığı ilk zaferdir. Çanakkale, insanlıktan soyutlanmış olanlara Mehmetçiğin verdiği iyilik ve insanlık dersidir. Kısacası Çanakkale, tarihi şan ve şerefle dolu olan bir ulusun kazandığı zaferlerin en önemlileri arasında yer almaktadır. Bu zaferin adı Çanakkale, önderi, mimarı Gazi Mustafa Kemal, Mehmetçik, temsilcisi de Tük milletidir. Çanakkale’de ölürken ölümsüzleşen atalarımızı rahmet ve şükranla anıyor, İstiklalimizin dönüm noktası, vatan aşkının en kutsal fedakarlıklarının yaşandığı Çanakkale Zaferi’nin 104. yıl dönümünü kutluyor, bu şanlı günü bizlere kazandıran ecdadımızı saygı, minnet ve rahmetle yâd ediyor, aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyoruz. Ruhları şad olsun."
Son Güncelleme: 19.03.2019 11:14
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner782

banner816

google.com, pub-7197687656137963, DIRECT, f08c47fec0942fa0