banner815

'ÖLÜ MAHMUT'a niyet 'KARALAR'A kısmet!

Zeydan Karalar, Şakirpaşa’da 40 yıldır süren tapu sorununu çözüme kavuşturdu.

09 Nisan 2019 Salı 12:46
'ÖLÜ MAHMUT'a niyet 'KARALAR'A kısmet!
banner812
Adana'nın merkez Seyhan İlçesi, Şakirpaşa Mahallesi'nde 'Ölü Mahmut' olayı olarak bilinen tapu sorununu seçime 3 gün kala çözüme kavuşturan Başkan Zeydan Karalar, bu mahallede 40 yıldır devam eden kanayan yarayı da ortadan kaldırdı.

Şakirpaşa Mahallesi’nde 82 arsa sahibinin tapularının içerisinde hissedar olan 'Ölü Mahmut' olayını çözüme kavuşturan Başkan Zeydan Karalar vatandaşın rahat nefes almasını sağladı.

ÖLÜ MAHMUT OLAYI

1980'li yılların başında hisseli satışların serbest olduğu yıllarda tarla vasfında ve emlakçı parselasyonu yapılan taşınmazdan yer alan 82 vatandaş buraya konutlarını yaptı, bahçe duvarlarını çevirdi.

O yıllarda belediye tarafından yapılan imar uygulaması sırasında düzenleme ortaklık payı kesilmesi nedeniyle de hiç bir varisi bulunmayan 'Ölü Mahmut' olarak bilinen kişinin arsası da 82 vatandaşın ev yaptığı hak sahiplerinin mülkiyetine geçmiş oldu.

Devlet kayıtlarında da 'Ölü Mahmut' olarak bilinen kişinin hiç bir varisinin de bulunmaması nedeniyle vatandaşlar 40 yıldır kendi mülklerinde hisseli tapuları ile oturdular.

ZEYDAN BAŞKAN SÖZ VERDİ

Vatandaşların mağduriyetleri karşısında sorunun çözümü için söz veren dönemin Seyhan Belediye Başkan Zeydan Karalar, gerekli tüm girişimlerin yapılmasını ve halkın mağdur edilmemesini istedi.


Başkanın çağrısı üzerine bu sosyal sorunun çözümü için davalar açıldı. Ölü Mahmut'un her hangi bir varisinin bulunmamasından dolayı da davaya bir kayyum atandı. Açılan 82 davadan 5 tanesi geçtiğimiz haftalarda sonuçlandı. Geriye kalan 77 davaya da devam ediliyor.

TAPUDA MUTLU SON

Davaları sonuçlarak arsalarının tapularına kavuşan yurttaşlar, "Zeydan Başkan bize söz verdi ve yaptı. Şimdi bizim davalarımızın emsal gösterilerek diğer 77 komşumuzun da tapularını almalarını bekliyoruz" dediler.

Adana'da özellikle 1980’li yıllarda buna benzer birkaç mahallede sorun yaşandığını belirten Zeydan Karal, "Hem biz, hem de vatandaşlar 'Ölü Mahmut' olarak bilinen kişinin artık gerçekten öldüğünü biliyoruz. Devletin 40 yıllık bir sorununu ortadan kaldırdık" diye konuştu.

Son Güncelleme: 22.04.2019 12:43
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Günay Tekinalp 2019-04-12 20:28:21

Ne zamandan beri belediye başkanı tapu veriyor.Karalar sahte tapu mu dağıtıyor.Savcılar göreve.

banner782

banner816

google.com, pub-7197687656137963, DIRECT, f08c47fec0942fa0