banner610
banner805

"Böyle bir mezalimi işgal kuvvetleri yapmamıştır"

"Böyle bir mezalimi işgal kuvvetleri yapmamıştır"

Azmi ERTAN
Azmi ERTAN
18 Eylül 2020 Cuma 05:57
"Böyle bir mezalimi işgal kuvvetleri yapmamıştır"

Fetöcü Pozantı Belediye Başkanı tarafından, karşısına rakip olarak çıkacağı korkusu ile tazminatsız işten çıkarılan Faruk Gürdil Cumhurbaşkanına seslendi.

Gürdil, "Başvurmadığım yer, kapısını çalmadığım kimse kalmadı. Korkuyorlar. Ak Parti- MHP Cumhur İttifakı'na zarar geleceği inancı ile haksızlık karşısında susuyor, nasihat vermekle yetiniyorlar. Yerel yöneticilerden umudumu kestim. Beni sizden başka kimse kurtaramaz. Çoluk çocuğum aç bi-ilaç, sadaka istemiyorum, zalim bir belediye başkanı tarafından gaspedilen hakkımı arıyorum" dedi.

Geçtiğimiz seçimlerde Ak Partiden aday adayı olmaya hazırlanan Pozantı Belediyesi işçisi Faruk Gürdil baskılardan korkarak aday adaylığını resmiyete dökmedi. 

Fetö'den yargılanarak 2 yıl 1 ay hapis cezası alan Belediye Başkanı Mustafa Çay, gazetelere ilan vererek aday adaylığını açıklayan Faruk Gürdil'e tepki göstererek çekilmesi yönünde baskılara başladı. Gürdil bunun üzerine resmi aday adaylığı girişiminde bulunmadı.

Pozantı halkı tarafından dürüstlüğü ve içtenliği ile gönüllerde taht kuran Gürdil'in adaylıktan çekilmesi Fetöcü başkanın hırsını sona erdirmedi.
Bu nedenle, Faruk Gürdil'in sürülmediği yer kalmadı. Bir süre temizlik işçisi olarak görevlendirilen Gürdil, belediyeye ait inşaatlarda, bakım ve onarım hizmetlerinde çalıştırıldı. Su, elektrik, inşaat işçiliğinden sonra bekçilik de yaptırılan Faruk Gürdil görevlendirilme adı altındaki her sürülme noktasında canla başla hizmet etti, alın teri döktü. Ancak, Fetöcü Mustafa çay'a yine de yaranamadı.

Bir sabah mesaiye gittiğinde eline işten çıkarıldığını açıklayan bir evrak tutuşturdular. Üstelik tazminatsız, üstelik içerdeki maaşını bile almasına izin verilmeden..

"Böylesi bir mezalimi Yunan ordusu yapmamıştır" diye dert yanan Faruk Gürdil, Cumhurbaşkanını çok sevdiğini, hemen her platformda bu sevgisini dile getirdiği için hedef haline geldiğini ifade etti. Cumhurbaşkanına seslenen Gürdil, "Tek çarem sizsiniz. Allahtan ve sizden başka güveneceğim kimse yok. İşsiz ve parasız daha ne kadar dayanabilirim bilmiyorum" diye konuştu. Gürdil, son olarak , en büyük hakemin Allah olduğuna vurgu yaparak, "belediye başkanının yaptıklarını Allaha havale ettim. allahın yanında kimsenin hakkı kaybolmaz. İnancı, itikadı ve Allah korkusu olsa zaten bunları yapmazdı" dedi.

Son Güncelleme: 07.10.2020 02:53
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner782

banner811

google.com, pub-7197687656137963, DIRECT, f08c47fec0942fa0