google.com, pub-7197687656137963, DIRECT, f08c47fec0942fa0google.com, pub-7197687656137963, DIRECT, f08c47fec0942fa0
banner785
Sayın başkan, SHP Adana’da belediyeyi kaybettiğinde doğan çocuklar, CHP belediyeyi yeniden kazandığında 30 yaşına gelmişlerdi.

Zorlu geçen seçim sürecini el birliği ile başardınız ama bu başarı sadece size ait değildir. Bunu sizde ve bende çok iyi biliyoruz.

Başarılı olmanızı istemekten ve Adana’ya eski alışkanlıkları unutarak yüzünüzü memleketin gururlu ihtiyaç sahiplerine dönerek, onları sahiplenerek, sağcı-solcu yaftalamarından uzak biçimde Adana’da kardeşlik kültürünü yeniden tesis etmenizizi istemekten başka gayemiz olamaz.

Öncelikle şehir rantını, ezilen yoksul kesimin eğitimine, bilime ve bosyal harcamalarına projelendirmeniz Adana’ya nefes aldıracaktır.

Örneğin; ana cadde ve bulvarların, yol kenarlarını saatlik ücretli otopark düzenini kimseye ihale etmeyin. Bu kadar büyük bir rantı belediyenin şirketine devredin. Buradan elde edilecek geliri dar gelirli ailelerin çocuklarına burs olarak dönüşünü sağlayın. Bu işlemi internet sitenizden her zaman gelir-gider harcamalarını takip etmeye açık hale getirin.

Yoksul ailelere park ve caddelerin temizlik ve bakımı karşılığı maaş bağlayın. Park ve Bahçeler Daire Başkanlığını bir akademiye, enstitüye çevirmeniz sizi Türkiye’de bir ilk yapacaktır. Satın almayın geliştirin, üretin ihraç edin. Emin olun geliri bütün Adana’ya yeter.

Yoksul kesime Maaş bağlarken bir sözleşme kurun.
Örneğin. Sözleşmeye, 

"-Çocuklarınızı trafik ışıklarında mendil satarken yakalarsam,
-Çocukların veya sen adli vakalık bir işleme tabi tutulursan,
-Eşine, çocuklarına şiddet uygularsan,

Senden bu maaşı keserim"
diye sözleşme kurduğunuz takdirde emin olun asayiş olaylarında da gözle görülür bir düşüşe imza atmış olursunuz.

Temizlik Hizmetleriniz cadde ve sokaklardaki çöp konteynerlerinin karıştırılmasının önüne geçmeli. Adana’nın ekonomik kaybı burada çok büyük. Belediye özel şirketleri bu noktada bir sistem geliştirmelidir.

Yine önemle sistem geliştirmeniz gereken yerlerden biri de Şehir Hali'dir. Buraya özel bir ekip kurmanızı önemle tavsiye ederim. Rüsum kaybınızı araştırmanızı öneriyorum.

Son bir hatırlatma; Maliyetini yol kenarı park ücretinden karşılaya bilirsiniz. 
Öğrencilerin yoğun geçtiği güzergahlar üzerinde biri sabah olmak üzere iki öğün bardak çorba ve hamburger ekmeği büyüklüğünde ekmek dağıtın ki, çocuklar okula aç gitmesin. Herkese açık yapın ki kimse gurur meselesi yapmasın. Bu benim içimdeki ukdeydi siz yaparsanız bizleri sevindirmiş olursunuz.

Şehir rantına gereken titizliği gösterirseniz emin olun Cumhurbaşkanımızdan para istemenize gerek kalmayacaktır.

Son yaptığınız açıklamada, işsizlikten buhran geçiren insanların iş bulma sorumluluğunu üzerinizden attınız. Seçimden önce iş sözü verdiğiniz insanlar hayal kırıklığına uğradılar. Haklılar, onların önceliği iş bulmaktı.

Belediyeler, yerel ekonomik kalkınmadan da sorumlular. İstihdam alanı yaratacak ihtisas alanlarına yönelmeniz gerektiğinden önceki yazımda değinmiştim.

Büyükşehir Belediyesini yönetmek ilçe belediyesini yönetmeye benzemez.
Neyi nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız ayıp değil, yardım almanızı tavsiye ederim. 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner776

banner789

banner787

banner788