google.com, pub-7197687656137963, DIRECT, f08c47fec0942fa0
banner815
KAÇAK ÇİFTLİĞE KİM RİCACI OLDU?
Hüseyin Sözlü
'nün
Ceyhan Belediye Başkanlığı döneminde yaşanan jandarma baskınında trilyonluk çiftliğini yıkılmaktan kurtaran kişinin TBMM Başkanvekili Meral Akşener olduğunu, Sözlü'nün acil yardım talebinde bulunması üzerine Akşener'in dönemin valisi Hüseyin Avni Coş'u telefonla arayarak yıkımın göstermelik bir eylemden sonra durdurulmasını rica ettiğini BİLİYOR MUSUNUZ?


BBP ADANA'DA YÜKSELİYOR
BBP Adana İl Başkanı Ahmet Şahin'in cana yakın ve samimi tavırları ile gönüllerde taht kurduğunu, Şahin'in Merhum Muhsin Yazıcıoğlu'nun partisi BBP'nin Adana'daki oylarını arttırma yönündeki etkin çalışmaları ile parti tabanında ve genel merkezde takdirle karşılandığını, Şahin ve arkadaşlarının özverili gayretleri ile BBP'de büyük bir canlılığın hüküm sürdüğünü BİLİYOR MUSUNUZ?


ERCAN İNCE BUNU NEDEN YAPTI?

MHP eski İl Genel Meclisi Üyesi Ercan İnce'nin aklın başından alacak kadar güzel bir kadına gazetemiz editörü Azmi Ertan'ı karalayarak hangi amaca hizmet etmeye çalıştığını
BİLİYOR MUSUNUZ?


HAMİSİ OLANIN DENETİMİ OLUR MU?

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin'in Akdeniz TV ye yaptığı açıklamada "Belediye meclis üyelerinin reklam ve tanıtım dahil tüm seçim masraflarını ben karşıladım" dediğini, bu sözlerin
siyasi kulislerde -böyle bir meclisin denetim görevi yapamayacağı, istifa etmeliler ya da acilen görevden el çektirilmeliler- şeklinde yorumlandığını BİLİYOR MUSUNUZ?


NEDEN NAKİT İSTEDİLER?

100. Yıl Cem Evi ve Kültür merkezi için yıllar önce Adana Valisi İlhan Atış'ın inşaatın tüm demir ve çimentosunu karşılamak istediğini ancak dernek yöneticilerinin nakit para isteme ısrarı sonucu Vali Atış’ın destek vermekten vazgeçtiğini BİLİYOR MUSUNUZ?


İHALEYİ 'DEVE' Mİ ETTİLER?

Yıldıray Arıkan döneminde Çukurova Belediyesinin ilk temizliği ihalesini Adana Merkezli Han firmasının aldığını, Arıkan'ın ihaleyi bu firma yerine bir istanbul firmasına verdiğini, mağdur edilen firmanın şikayeti üzerine Kamu İhale Kurumu tarafından işin Han Temizlik firmasına verilmesi kararının çıktığını, Yıldıray Arıkan'ın inadının tavan yapması ile işin kısa süreli oluşu gerekçe gösterilerek işe başlatılmadığını, İhalenin ihale bir yıllık olduğunu, Kamu İhale Kurumu karar verinceye kadar 7 ayın geçtiğini, 5 ayın kaldığını, Ayrıca, Kamu İhale Kurumunun ihaleye fesat karıştırıldığı ortaya çıkardığını, kurum kararında: "Han Temizlik Şirketinin var olan belgeleri yokmuş gibi işlem yapılmış ve yine ihaleye Katılan Sakallıoğlu ve Şahinoğlu firmalarının olmayan belgelerine varmış gibi işlem yapılmıştır" denildiğini, konu suç duyuru yapıldığı halde iki kez takipsizlik kararının verildiğini, ikisinde de üst mahkemeye gidildiğini, üst mahkeme tarafından –suç unsuru vardır- - dava açılması gerekir-  denilmesine rağmen olayın kapatıldığını, Şirin Park Otelin sahibi İbrahim Şirin'in olayın kapatılmasında müdahil ve etken olduğunun iddia edildiğini BİLİYOR MUSUNUZ?


KISA GÜNÜN SEÇİM KÂRI MI?

MHP Yüreğir Belediye Başkan adayı Yücel Bayram'ın seçimlerde 500 bin lira harcadığının söylendiğini, Bayram'ın Sarıçam Belediyesinin yeni binasının mobilya tefrişatını alarak misli ile lira kâr ettiğinin öne sürüldüğünü BİLİYOR MUSUNUZ?


DİMYATA GİDERKEN ...

BBP'den istifa ettikten sonra Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü'nün kervanına katılan müteaahhit Mustafa Şahin'e verilen sözlerin havada kaldığını, Şahin'e verilen İmar A.Ş. Yönetim Kurulu üyeliği sözünün bugüne kadar savsaklandığını BİLİYOR MUSUNUZ?


NE OLDU DA KÜSTÜRDÜLER?

Sarıçam'da sevilen bir sima olan iş adamı Mehmet Süslü'nün siyasetten uzak durma nedenini BİLİYOR MUSUNUZ?


EFSANE BAŞKANA SEVGİ SELİ

Adana siyasetinin duayen ismi Toros Birol'un evinin ziyaretçi akınına uğradığını BİLİYOR MUSUNUZ?


CEYHUNKENT YAPI KOOPERATİFİ BAŞ AĞRITACAK

Hüseyin Sözlü'nün Ceyhan Belediye Başkanlığı döneminde, Rahmi Pekar'ın başkanlığındaki CEYHUNKENT Yapı Kooperatifinde yaşananların yakın zamanda 10 şiddetinde depreme yol açacağını BİLİYOR MUSUNUZ?


VEFA ÇUKUROVA'DA BİR SOKAK ADI MI?

Merhum Belediye Başkanı Ege Bağatur'un ölüm yıldönümüne katılmayan, başkan yardımcılarından birini göndermeyi de düşünmeyen Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin'in CHP çevrelerinde yadırgandığını BİLİYOR MUSUNUZ?


SÖZLÜ'YE İMAJ DESTEĞİ ARANIYOR...

Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü'nün acilen bir image maker (kılık kıyafet danışmanına) ihtiyacının olduğunu BİLİYOR MUSUNUZ?


Fazlası ve daha fazlası için bu sütunları izlemeye devam edin...


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner817