banner776

Çölyak hastalığının tedavisi bulundu (!)

31 Temmuz 2019, 21:45
Çölyak hastalığının tedavisi bulundu (!)
Dilek TANRISEVEN
'Çölyak Hastalığının tedavisi bulundu' diye bir haber duyunca ne kadar çok sevindik değil mi?

Bu sözü şimdilik maddi ve manevi olarak sizi sömürmek isteyen dolandırıcılar söylüyor.

Sağlığınızla oynayarak umudunuzu sömüren bu dolandırıcıların bilinen yöntemlerini şöyle sıralayabiliriz.
- Biorezonans
- Bitkisel Tedavi
- Keçe Yöntemi
- Kulak Delme
- Karameşe

Bu yöntemlere daha birçok yöntem ekleyebiliriz. Bunların ortak özellikleri belli bir süre glutensiz diyet yapmış kişileri hedef seçer, asla diyete yeni başlayan birine bu yöntemleri uygulamazlar. Neden mi?

Çünkü, belli bir süre glutensiz diyet yapan çölyaklıların bağırsaklarındaki villüslerde oluşan tahrifat düzelmiş çölyaklı olmayan insanlar ile aynı seviyede hatta daha iyi duruma gelmektedir. Bazı çölyaklılar glutensiz diyeti bıraksa dahi birkaç hafta veya birkaç ay nadirde olsa bir veya iki yıl hiçbir sağlık şikâyeti olmadan hayatını sürdürebilir. Bu durum sağılığınızın bozulmadığı anlamına gelmez. Bağırsaklarda tahrifat yavaş da olsa başlar, sonra küçük küçük belirtiler meydana gelir. Birde bakmışsınız ki çölyak yanında birçok daha hastalık sahibi oluvermişsiniz. 

Bu durumu bilen dolandırıcılar hangi yöntem olursa olsun önce azar azar vücuda gluten vererek tepkiyi ölçerler. Vücut anında tepki veriyorsa sözde tedaviye hiç başlamazlar. Vücutta bir tepki yoksa birkaç seans daha sizi çağırarak para kazanırlar. Sizde tedavi olduğunuza inanarak normal beslenmeye başlarsınız. Günlerce aylarca bunlara dua edip etrafınıza ne kadar iyi insanlar olduğundan bahsedersiniz. 

Aslında onların size iyilik değil kötülük yaptıklarının dahi farkında değilsinizdir. Bu şarlatanlar hiçbir şey yapmasa veya basit bir su verse bile aynı etki olacaktı. Aradan aylar veya birkaç yıl geçince gerçekler ortaya çıkacak fakat her şey için çok geç kalınmış olacak. Çünkü çölyak haricinde diyabet, kemik erimesi, kas ağrıları gibi hayat kalitenizi olumsuz etkileyen birçok hastalığı da davetiye çıkarmış olacaksınız.

Biz sözde tedavi gördüğünü iddia eden yüzlerce çölyaklı ile konuştuk ama gerçek manada tedavi olan bir kişiye bile rastlamadık. Sözde tedavi eden kişilerle konuşmamızda, bize yıllar önce tedavi ettiği bir çölyaklıyı bularak endoskopi sonucunu göstermesini istedik. Hiç biri örnek gösteremedi. Çölyak hastalığının bilinen tek tedavisi glutensiz diyettir. Siz siz olun çocuğunuzu, eşinizi, kendinizi veya arkadaşlarınızı bu dolandırıcılara emanet etmeyin.
Kendinize iyi bakın glutensiz kalın…
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!

    Yorumlar
    Toplam 1 yorum mevcut

  • Güngör Kotanak 3 hafta önce yorumlandı

    Merhaba.Benim eşim şuanda medstar yıldız Hastanesi'nde (NHL)Lenfoma tedavisi görüyor.Yaklasik 3 yildir çölyak hastası.Bunun yanında tıpkı bahsettiğiniz gibi alternatif bir yere gitti her hafta.Dr göyya çölyak hastalığını iyi ediyor.Her gittiğinde elinde bir şişe su ile dönüyordu eşim .Bir sonraki seansa kadar bu su içilecek yudum yudum.Kalabalik bir hasta ordusu var Dr beyin.Yani sonuç olarak iyi olmak şöyle dursun biz ara ara kacamaklar yedik.Ben çölyak değilim ,belirtileri yok modlarına girdik.Allah biliyor hep korktum dile getirdim.İste şimdi 10 aydır hastanelerdeyiz.Hem çölyak hastalığı,hem lenfoma denen illetle mücadele veriyoruz.Herkese sağlıklı günler dilerim.

TÜMÜ Yazarlar
Hava Durumu
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner671