banner815

Anaokulu Müdürü ol köşeyi dön!

Türkiye'deki eğitim organizasyonunun en önemli noktası olan denetim sistemi ne yazık ki Adana'da 'topal ördek' ritmi ile yürüyor.

01 Ekim 2018 Pazartesi 09:23
Anaokulu Müdürü ol köşeyi dön!
banner812
Türkiye'deki eğitim organizasyonunun en önemli noktası olan denetim sistemi ne yazık ki Adana'da 'topal ördek' ritmi ile yürüyor.

İlk, orta ve liselerde didik didik uygulanan sistem okul öncesinde lütfen yapılıyor, dostlar alışverişte görsün mantığı ile geçiştiriliyor.

Adana'daki okul öncesi eğitim kurumları kelimenin tam anlamıyla çobansız köy mantığı ile yönetiliyor. Üstüne üstlük, iki tebessüm ile titreyen dizler, beyinlere komut verip, görev şuurunun oluşmasına geçit vermiyor.

Hepsi değil, azımsanmayacak kısmı nefsani duygularına yenik düşünce, denetimler gevşiyor, cıvıyor, elinizi nereye atsanız mide bulandırıcı manzaralara tanık oluyorsunuz.

Düz öğretmen maaşına talim ederken yöneticiliğe terfi eder etmez lüks yaşam koşullarına ulaşanlar, Ev ve araba taksitlerini çalıştıkları kurumlara yükleyenler, kırtasiyecileri, servisçileri söğüşleyenler, aylık muntazam tahsilat zinciri yaratanlar, aklınıza daha ne gelirse, her noktayı, her köşeyi  değerlendirmek suretiyle, bir eli yağda bir eli balda yaşayanlara rastlamak mümkün.

Ana okulu deyip geçmeyin, büyük rant var, hesap soran yok!

İşini namusu ile yapanlara bir diyeceğim yok, onları tertemiz alınlarından öpüyorum.
* * *

Akdeniz Ana Okulu müdürü iken açığa alınıp görevine son verilen, sonrasında da devlet memuriyetini de yitiren Deniz Cerit hakkında ilk tepkiyi kimler vermişti? Aynı çanağa kaşık sallayan yakın dostları kimler ise onlar!

Ballı kaymaklı koltuklardan olmamak için etkin sendikalara yanaşanlar, göreve yeni atanan il, ilçe milli eğitim müdürlerini 'özel davetlerde' ağırlayanlar, bütün bunları misafirperlik hasleti ile mi yaparlar sanıyorsunuz, bu neyin çabasıdır?

Rotasyon yüzü görmeyenler, puan mülakatından hakkı olmadığı halde firesiz geçenler, yıllarca aynı okula çul serme başarısını gösterenlerin tek gayesi mamalarından olmamak değil de nedir?

Kara kaplı deftere gerek yok, İsimlerini saysak deprem etkisi olur, ki onun da sürpriz bir zamanda sırası gelecektir. Etkin bir denetimde isimlerini de verebiliriz.

Bunların her yerde bir adamları var. Bu yazıda bile –daha önceleri olduğu gibi - birilerini devreye sokacaklardır, ama nafile!

Bu gibilere arka çıkmak, onlarla aynı yolda yürümekten farksızdır.

Son Güncelleme: 06.10.2018 08:48
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
sema kandilci 2018-10-01 14:42:52

*** **** görünce ağzının suyunu akıtanlar var olduğu sürece denetim falan hikayedir.

banner816

google.com, pub-7197687656137963, DIRECT, f08c47fec0942fa0