banner815

'Bilfen' ve 'Mektebim' ortaklığını 'Gripin'le kutladılar

Özel Çukurova Bilfen Okulları Mektebim Okullarının bünyesine katıldı.

27 Mayıs 2016 Cuma 03:09
'Bilfen' ve 'Mektebim' ortaklığını 'Gripin'le kutladılar
banner812

ADANA'da bulunan Özel Çukurova Bilfen Okulları Mektebim Okulları'nın bünyesine katıldı. Düzenlenen basın toplantısında konuşan Mektebim Okulları kurucusu Ümit Kalko, Adana'da yapılan yeni yatırımları hakkında bilgi verdi. Basın toplantısının ardından 'Yaza Merhaba' etkinliğinde ünlü grup Gripin sahne aldı.

Türkiye'de eğitim sektörünün 5 yılda 5 kat gelişeceğini anlatan Ümit Kalko "Türkiye genelindeki yatırımlarımıza bir yenisini daha ekleyerek Adana'daki Özel Çukurova Bilfen Okulları'nı devraldık. Çukurova Bilfen Okulları köklü geçmişi, akademik kadrosu ve başarılarıyla başta Adana'nın ve tüm havzanın en önemli ve büyük okulları arasında yer almaktadır" dedi.

Dershanecilik ve meslek kurslarıyla sektöre girdiğini ve Mektebim Okulları'nı 2012 yılında kurduğunu belirten Kalko, şöyle konuştu:
"Bir 'Mektebim Anayasası' oluşturduk. Mektebim Anayasası önemli maddelerden oluşmaktadır. Adımızı Atatürk'ün kurduğu 'Millet Mekteplerinden' alıyoruz."

"Köklü bir eğitim kurumu oluşturmak istiyorsanız bir hikayeniz olmalı. Bu anayasaya göre toplumun her kesimine eşit mesafede duracağız. Okul kurucusu olduğumuz müddetçe eğitim sektörü dışında hiçbir alanda yatırım yapmayacağız. Eğitimden kazandığımızı, eğitime yatıracağız ve ismimizin nereden geldiğini unutmayacağız."

Ümit Kalko, 35 kampüs ve 103 okulda 20 bin öğrenciye eğitim hizmeti verdiklerini belirterek "Önümüzdeki 5 yıl içinde 100 kampüse ulaşmak ve bu süreci Mektebim Üniversitesi ile taçlandırmak, Londra'dan başlayarak da bir Türk eğitim markasının bayrağını yurt dışında dalgalandırmak istiyoruz" diye konuştu.

Basın toplantısının ardından Adana Mektebim Kampüsü ve Mektebim Çukurova Bilfen Kampüsü öğretmen, öğrenci ve velilerinin katıldığı 'Yaza Merhaba' etkinliği düzenlendi. Etkinlikte sahne alan ünlü grup Gripin'e yaklaşık 3 bin kişi izledi.

Son Güncelleme: 09.06.2016 03:58
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner816

google.com, pub-7197687656137963, DIRECT, f08c47fec0942fa0