banner776

Çukurova’da 10 bin öğrenciye çevre eğitimi

Çukurova İlçe Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri, katı atıkla mücadele konusunda, 7 bin haneyi bilgilendirirken, 10 bin öğrenciye de okullarda eğitim verdi.

28 Nisan 2016 Perşembe 10:38
Çukurova’da 10 bin öğrenciye çevre eğitimi
ADANA'nın merkez Çukurova İlçe Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri katı atıkla mücadele konusunda, 7 bin haneyi bilgilendirirken, 10 bin öğrenciye de okullarda eğitim verdi. 

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, konuyla ilgili açıklamasında "Atıkların geri kazanımı noktasında, çocuklarımızı ve halkımızı bilinçlendiriyoruz" dedi.
Ambalaj, pil, yağ gibi atıkların çöp olmadığını belirten Başkan Soner Çetin, ambalaj atıkların geri dönüşüme kazandırılmasının, çevre ve ekonomi açısından önemine değindi.
Çukurova'da 360 bin kişinin yaşadığını vurgulayan Soner Çetin, "Günlük hayatımızda, hepimiz ambalajlı ürünler, yağ ve pil kullanıyoruz. Kullanımdan sonra, ambalajlar, kullanılmış yağlar ve atık piller, çöplerle birlikte atıldığında, çevreyi kirleterek, ekolojik dengeyi bozuyor. Bu nedenle, ambalaj atıkları geri dönüşüme kazandırarak, hem geleceğimize iyi bir miras, hem de ekonomiye büyük katkı sağlayabiliriz" dedi.
DHA
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
TÜMÜ Yazarlar
Hava Durumu
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner671