banner815

Öğrencilerden BM simülasyonu

Mektebim Bilfen Kolejinde pek çok ülkede konferans, panel, çalıştay gibi oroganizasyonlar şeklinde uygulananan Model Birleşmiş Milletler simülasyonu gerçekleştirildi.

04 Haziran 2016 Cumartesi 16:03
Öğrencilerden BM simülasyonu
banner812

ADANA'da Mektebim Bilfen Koleji'nde, pek çok ülkede konferans, panel, çalıştay gibi oroganizasyonlar şeklinde uygulananan Model Birleşmiş Milletler (MUN) simülasyonu gerçekleştirildi.  

Eğitim kurumlarının öğrenci delegeler çıkararak ülkeleri ve Birleşmiş Milletler kurumlarını temsil ettiği eğitsel çalışmada, uluslararası sorunlara ilişkin çözüm önerileri tartışıldı.

Uygulamaya Mektebim Bilfen Koleji Okul Müdürü Mehmet Ali Aytaş, Yabancı Diller Bölüm Başkanı Salim Aytar, İngilizce öğretmeni İbrahim Şenocak, Almanca öğretmeni Ahu Dursun ve ögrenciler katıldı.

Öğrencilerden Atahan Buldaç'ın organize ettiği Model Birleşmiş Milletler topluluğu, 'İŞİD sorunsalı, Suriyeli göçmenler, Küba devrimi, insan haklarının güvence altına alınması, NATO-Türkiye ve Rusya krizi' gibi konuları ele aldı. Çeşitli ülkelere özgü kıyafetlerle toplantıya katılan öğrenciler, sorunlarla ilgili çözüm önerilerini dile getirdi.

Son Güncelleme: 17.06.2016 11:06
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner816

google.com, pub-7197687656137963, DIRECT, f08c47fec0942fa0